Krejčí mladší měl v létě nabídku z Premier League. Podle Pasky jsou částky, které ani Sparta odmítnout nemůže...

Krejčí mladší měl v létě nabídku z Premier League. Podle Pasky jsou částky, které ani Sparta odmítnout nemůže...

Zatímco Slavia letos v létě některé opory uvolnila (Sima, Zima), Sparta neprodávala a to i přesto, že byl v západní Evropě zájem jak o Adama Hložka, tak o Ladislava Krejčího mladšího či Adama Karabce, jemuž na stole ležela konkrétní nabídka z Olympique Marseille.

"Dvaadvacetiletý Ladislav Krejčí měl nabídku z Premier League. Co se týče nyní devatenáctiletého Adama Hložka, nebudu konkrétní, ale zaměřily se na něj skutečně top kluby. Z Anglie, Itálie a Německa. Šlo o špičky, ale konkrétní opravdu nebudu," uvedl v interview pro seznamzpravy.cz jejich agent Pavel Paska.

"Vedení Sparty konstatovalo, že v této sezoně dává jednoznačně přednost naplnění co nejvyšších sportovních cílů. Chtějí v tomto ročníku dosáhnout opravdu maximálních možných úspěchů, včetně postupu ze skupiny Evropské ligy. A proto se Sparta rozhodla si ty kluky udržet. Ostatně oni sami s tím byli srozuměni. Když jsem jim řekl, že je tu možnost ty přestupy do zahraničí udělat, bylo vidět, že jsou z toho ještě trochu nesví. Sice vědí, že jednou ten krok přijde, léta o něm sní a mnohé k tomu směřují. Ale teď ještě viditelně nebyli v hlavě nastaveni na to, aby už ten krok rovnou udělat chtěli. Ještě na něj nebyli připraveni. Ale k tomu pochopitelně dospějí. A v tréninku teď všemu musí věnovat maximální koncentraci a úsilí. To je základní předpoklad. Svůj potenciál musí pořád rozvíjet. V klubu i v reprezentaci. Jsem si jistý, že Sparta je ve vhodnou chvíli uvolní a prostor k rozvoji jejich kariéry jim poskytne. Já jsem se vždycky s každým nakonec dohodl. A správnou společnou cestu jistě najdeme i teď," neztrácel optimismus dlouholetý šéf ISM, jehož názor nabídl portál seznamzpravy.cz.

Je reálné, aby se některý z nejzářivějších letenských mladíků ocitli za hranicemi své rodné země již v nejbližším přestupovém okně, čili v zimě a lednu 2022? "Stát se může všechno. Někdo se zblázní a přijde, jak se říká, s amorální nabídkou. Jsou částky, které ani Sparta odmítnout nemůže. A pak bude přestup hotový. Každopádně nepředbíhejme. Všechno se bude odvíjet přinejmenším od podzimní části sezony. A v ní nepůjde jen o výkony a výsledky. Fotbal potřebuje, aby v něm bylo co nejdřív zase všechno jako před pandemií. Aby byly zase plné stadiony, aby lidé fandili a měli radost ze života a z fotbalu. Právě z takové atmosféry se zase může urodit něco velkého a úspěšného," uzavřel na seznamzpravy.cz agent, v jehož portfoliu najdete i krajánky Tomáše Součka, Patrika Schicka, Matouše Trmala či Martina Pospíšila.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.