Agent Schicka se Součkem by si za ně v blízké budoucnosti představoval přinejmenším 50 milionů eur

Agent Schicka se Součkem by si za ně v blízké budoucnosti představoval přinejmenším 50 milionů eur

Agentura International Sport Management, jíž dlouhé roky velí Pavel Paska, má aktuálně ve své výkladní skříni jak Tomáše Součka, tak Patrika Schicka, kteří jsou právě teď podle údajů specializovaného portálu transfermarkt.com nejdražšími Čechy v branži.

Zatímco prvně jmenované opoře West Hamu mohl evropský šampionát možná vyjít o něco lépe, druhý jmenovaný střelec ve službách Bayeru Leverkusen zářil a nebýt jeho produktivity, na postup ze základní skupiny by to letos zřejmě nebylo...

Neozvali se po Euru nějací noví zájemci o jejich služby? "Ozvali. Jeden dokonce ještě v tomto týdnu. Udělat přestup za jeden den, to fakt nešlo. Ale to říkám spíš jako zajímavost. Zájemci o Patrika Schicka, ale také o Tomáše Součka se v létě pochopitelně ozývali už dřív. V Součkově případu z Anglie, v Schickově z Francie a Anglie. Probíhalo to zhruba tak, že se ty kluby, které měly zájem, pokusily mým prostřednictvím zjistit, na jakou přestupovou částku by si případně West Ham cenil Součka. A Leverkusen Patrika Schicka. V obou případech jsem se tedy pokusil tu věc nějak citlivě otestovat. A v obou případech se mi dostalo stejné odpovědi. Kluby, ve kterých Patrik a Tomáš působí nyní, neměly nejmenší zájem je uvolňovat, shánět si za ně případně náhradu a podobně. I hypotetické sumy, na které by si české hráče jejich současní zaměstnavatelé cenili, navíc byly v aktuální covidové konstelaci mimo dosah potenciálních zájemců," nechal se slyšet v rozhovoru pro web seznamzpravy.cz Pavel Paska, jenž v poslední době realizoval například transfer Davida Zimy do Turína.

Jak pětadvacetiletý Schick, tak o rok starší Souček, ještě nejsou na svých současných adresách zase až tak dlouho. Přesto, mohli by převlékat dres například příští léto? "Jsem přesvědčen, že pokud bude vše fungovat, jak má, lidé se vrátí na stadiony a z hledišť už je žádná opatření vyhánět nebudou, dostane se trh do příštího léta minimálně na 75 procent své někdejší kapacity. Taktéž jsem si jistý, že stoupat bude i herní kvalita u Tomáše Součka i Patrika Schicka. A úměrně tomu bude stoupat i zájem o ně na přestupovém trhu," avizoval na seznamzpravy.cz ostřílený manažer, jenž pracoval před 25 lety na stříbrném Euru jakožto oficiální manažer české reprezentace a svého času zastupoval i Skuhravého, Kuku, Němce, Koubu, Šmicera, Rosického, Poborského, Bejbla, Baroše nebo Kollera.

Když obě jmenované hvězdy soudobé české repre měnily dres naposledy, stalo se tak za 21, respektive 26 milionů eur. Jaká čísla by si u nich představoval za rok či rok a půl? "V obou případech přinejmenším 50 milionů eur. Přinejmenším. Příští přestupové období bude obecně mimořádně zajímavé. Leccos už možná naznačí zima. Ale na léto 2022 čekám opravdu velké probuzení těch největších fotbalových trhů. A český fotbal by na to měl být připravený, nenechat si tu příležitost utéct. Protože když se teď z české ligy prodal jenom David Zima, je to navzdory všem těm covidovým komplikacím signál, že ne všechno je tu zjevně perfektní," varoval na seznamzpravy.cz Paska.

Uhrin o absenci Zimy: Stát se to v mém nároďáku, už bych ho asi nepovolal. Kdo kličkuje, nemá v něm co dělat

Zdroj: seznamzpravy.cz