Hložek? Jeho levá strana nebyla tak aktivní jako pravá, součinnosti s Doležalem vázla, zmínil Šilhavý

Hložek? Jeho levá strana nebyla tak aktivní jako pravá, součinnosti s Doležalem vázla, zmínil Šilhavý
OBSAHUJE VIDEO

Jaroslav Šilhavý po hubené výhře nad běloruskou reprezentací přiznal, že v jeho mužstvu chvílemi vázla součinnost, pod což se mohla podepsat celá řada absencí. Ke spokojenosti mu v Ostravě chyběl druhý "pojišťovací" gól.

"Povinné tři body, které se od nás čekaly. Viděli jste sami, že to nebylo úplně jednoduché. Naše obléhání soupeře nevedlo ke kýženým brankám, zaplaťpánbůh, že tam spadla jedna povedená střela od Tondy Baráka. Byla chyba, že jsme nepřidali druhou branku. Pak by to skončilo vyšším rozdílem. Snažili jsme se celý zápas hrát dopředu, dávali jsme tam ofenzivní hráče. Měli jsme spoustu centrů, ale dávali jsme je pozdě. Chyběl moment překvapení. V pokutovém území jsme byli málo agresivní, nepředvídali jsme, že to tam lítalo po malém vápně, kolem čáry. Bylo to čtvrté utkání ve skupině, a kdybychom nevyhráli, už by to bylo špatné. Takhle pořád žijeme. Šlo o to, abychom šli na silnou Belgii po vítězném utkání. Je příjemnější jet do Belgie s tříbodovým ziskem," přiznal na repre.fotbal.cz nejsledovanější trenér v zemi.

Jak se mu líbil Adam Hložek na levém kraji zálohy? "Podílel se na gólu, ale pravá strana byla aktivnější než levá. Nemyslím si, že pro Adama je levá strana něco nového, ve Spartě tam odehrál spousty zápasů. Chtěli jsme, aby doplňoval Martina Doležala a chodil pod něj, ale součinnost tam vázla. Jsme rádi, že se dostával i ve druhém poločase do šancí, snažil se jeden na jednoho. Odehrál standardní výkon, byť věříme, že další výkony budou ještě lepší," snažil se devatenáctiletého letenského talenta motivovat.

Jeho svěřenci ztrácí aktuálně na Belgii tři body. Přímo na šampionát v roce 2022 postupuje pouze vítěz skupiny. "Bude to úplně jiný soupeř, asi se to otočí v tom, co jsme předváděli tady my v Ostravě. Není to ideální dát dohromady součinnost hráčů takhle narychlo, ale pokusíme se navázat na ten náš domácí zápas s nimi," připomněl remízu 1:1 někdejší stratég Slavie, Jablonce, Liberce či Dukly, jenž neměl problém přiznat, že disciplinárně potrestaný Patrik Schick jednoduše chyběl.

Proč Suchopárek opomenul Berana a Patráka a co stálo za brzkým stažením bundesligového debutanta Ostráka?

Zdroj: repre.fotbal.cz