Každý hráč z Jablonce je na prodej. Obzvlášť v době, kdy není hojnost, tvrdí zručný obchodník Pelta

Každý hráč z Jablonce je na prodej. Obzvlášť v době, kdy není hojnost, tvrdí zručný obchodník Pelta

Pakliže byste se dívali na současnou prvoligovou tabulkou severočeskou optikou, nebyl by to zrovna veselý pohled. Zatímco bronzový tým uplynulého soutěžního ročníku Jablonec je až třináctý, trojnásobný šampion země Liberec je dokonce poslední.

První muž z jablonecké Střelnice Miroslav Pelta se však o svého rivala nebojí a nemyslí si, že by měl mít ve druhé polovině nové sezony trable s udržením prvoligové příslušnosti. "Nebojím se o něj. Jak znám majitele pana Karla, takhle to nenechá. Do konce přestupního termínu určitě něco podnikne. Ale jeho limity asi budou muset padnout, bude muset zvýšit náklady na mužstvo. Jinak je pro mě Liberec příkladem. Být třikrát mistrem, klobouk dolů. Mně se to nepovedlo. Derby Jablonec - Liberec je pro nás jako Sparta - Slavia. Dřív jsme měli mezi sebou žabomyší války, ale už je dobojováno. V jednáních například s krajem jsme spojenci. Ve vztazích je pořádek. Ale ve vzájemných zápasech samozřejmě chceme toho druhého porazit," přednesl v interview pro isport.blesk.cz šestapadesátiletý rodák z Varnsdorfu.

Protože jsou i obvyklí pronásledovatelé ze severu od čela daleko, nerozevírají se nůžky mezi slavnými pražskými "S" a konkurencí až příliš? "Když přišli do Sparty hráči i trenér ze zahraničí a do Slavie čínské peníze, říkal jsem si, že je to velký malér. Že nám utečou. Ale vidíte, že Jablonec s nesrovnatelně menším rozpočtem byl ještě dvě kola před koncem jarní části pro Spartu soupeřem. Může se stát, že v některém ročníku budou ty dva týmy odskočené, ale nemyslím, že se to stane každou sezonu. Teď je potřeba vyjednat daleko lepší podmínky pro kluby za televizní práva. Smlouva končí za dva roky. Je ta pravá chvíle být velice tvrdý při jednáních. Příjmy by měly být výrazně vyšší, doba tomu dozrává," doplnil na stránkách Deníku Sport bývalý předseda FAČR.

Ten dokázal letos v létě udržet i rychlonohého mladíka Dominika Pleštila, o nějž byl zájem ve Skandinávii. Evropskou konferenční ligu klub bere evidentně vážně a tento týden to doložil i rychlý příchod ostříleného forvarda Martina Nešpora. "Každý hráč z Jablonce je na prodej. Obzvlášť v době, kdy není hojnost. Pleštil udělal obrovský výkonnostní vzestup a má evropské parametry. Je neskutečně rychlý. Proto je o něj zájem. Dnes už je i rychlý s míčem a umí dát finální přihrávku. Nabídky od Bodö/Glimt dostáváme, ale zatím jsme žádnou neakceptovali. Myslím, že jsme udělali dobře. Po postupu to pro nás vůbec není téma. Mám svoje hranice. Když to začne jedničkou, takže od milionu eur výš, začínám o tom přemýšlet," uzavřel na iSport.cz čelní představitel jabloneckého klubu.

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.