Fukal by si hrozně přál, aby reprezentanti zažívali těžší zápasy každý týden: Ne aby Slavia vyhrála ligu o 20 bodů

Fukal by si hrozně přál, aby reprezentanti zažívali těžší zápasy každý týden: Ne aby Slavia vyhrála ligu o 20 bodů

Na to, aby dokázalo Česko odstavit Belgii, by bylo třeba, aby fotbalový pánbůh nebyl doma. Podle exreprezentanta Milana Fukala by byla potřeba velká souhra náhod a muselo by se sejít úplně vše, neboť Courtois, Hazard, Lukaku a spol. hrají svou kvalitou úplně jinou ligu.

"Prohra 3:0 je krutá. Ano, měli jsme hodně absencí, zranil se hned na začátku brankář Vaclík, velká opora týmu. To hrálo proti nám. Ale já mám přesto pocit, že se pořád něco omlouvá, hledají se důvody jinde. Já říkám jasně - máme moc málo hráčů, kteří hrají ve vyspělých evropských soutěžích, a to je znát. Je fajn, že Slavia dosáhne na evropské scéně výsledků, je to ohromné, úžasné. Stejně tak jiné české kluby. Jsou to zkušenosti. Ale pak přijde pro hráče, jako je stoper Kaša, zápas s Belgií a je vidět, že nedokáže konkurovat. A do průměru spadne celý mančaft. Nevím, koho bych v našem týmu vyzdvihl. Kapitán Souček je dosti viditelný v anglické Premier League, výborně, to je kvalita. Ale potřebuje k sobě další hráče. Nebo Coufal, když je mít nebude, je průměrný. Pokud bude základ, chytnou se ostatní. Fotbal je kolektivní sport," upozornil ve svém sloupku pro server aktualne.cz známý internacionál s bundesligovou minulostí.

Šestačtyřicetiletý odborník nasbíral ve své éře v letech 1997 - 2003 19 mezinárodních vystoupení a v národním mužstvu zažil velká esa. Těch má nynější výběr Jaroslava Šilhavého podle jeho slov málo. "Jako za naší doby, kdy mužstvo táhli Němec, Nedvěd, Berger, Šmicer, Galásek, Poborský, Rosický, Ujfaluši a další. Ostatní se k nim přidali. Také chtěli hrát podobně, nechtěli být špatní, chtěli se ukázat. Vedle osobností se posouvali nahoru. To je příklad Belgie, v záři hvězd se chytají další hráči. To je ta přidaná hodnota. Hrozně bych si přál, aby reprezentanti zažívali těžší zápasy každý týden, ne aby Slavia vyhrála ligu o dvacet bodů," ucedil aktualne.cz citovaný exsparťan, jenž si v Česku zahrál také za Jablonec či Hradec Králové.

Češi kvalifikaci MS 2022 vypustili, ve hře je zachraňuje Liga národů. Hlavní bude březnová baráž, tu musí hrát nejsilnější tým

Zdroj: aktualne.cz