Ti druzí! Tak nazývá úřadující mistry Kladrubský, jenž by se na Letnou klidně vrátil i jako kustod...

Ti druzí! Tak nazývá úřadující mistry Kladrubský, jenž by se na Letnou klidně vrátil i jako kustod...

Jiří Kladrubský (35) ozřejmil, že ho trenéřina opravdu chytla. Studuje ji a je zvědavý, kam ho v budoucnu zavede. První krůčky již na tomto poli dělá - je totiž hrajícím koučem béčka Dynama a asistentem u áčka, jemuž velí David Horejš.

Letos to je mimochodem přesně deset let od jeho odchodu ze Sparty, v níž strávil čtyři sezony a kterou nikdy nepřestal a nepřestane sledovat a dokonce by se do ní klidně rád vrátil v jakékoliv roli...

"Už je to 10 let od doby, kdy jsem ze Sparty odešel. Odehrál jsem zde čtyři úžasné roky a dodnes na to vzpomínám. Vyhrál jsem titul, zahrál jsem si Evropskou ligu a našel jsem si v Praze spoustu kamarádů. Jsem vděčný, že jsem ve Spartě mohl být a po čtyři roky oblékat její dres. Sparta mě naučila po fotbalové i lidské stránce určitě nejvíce, co mohla. Každému mladému hráči bych přál, aby si na Letné mohl zahrát a oblékat rudý dres. Když jsem Spartu opouštěl, obrečel jsem to a vrátil bych se tam klidně i jako kustod. Ve Spartě jsem našel svůj druhý domov a jsem za to moc rád," zavzpomínal si na stránkách sparta.cz bývalý univerzál Slovanu Bratislava, Pavie či Kallonisu.

Otázka, komu v boji o titul fandí, je zcela jasná. "Spartu jsem nikdy nepřestal sledovat a nepřestanu asi až do konce života. Když mám čas, snažím se na zápasy koukat. Sparta je můj druhý domov, je to podle mě stále nejlepší český klub. Ať si říká, kdo chce, co chce. Ti druzí teď mají akorát nějaké období, ale to nebude napořád," pronesl zadák, jenž rozjel i ukončil kariéru v Dynamu České Budějovice.

Že by došlo na přerušení současné sešívané vlády již příští rok v květnu? "Myslím si, že Sparta teď jde konečně tou správnou cestou. Teď už jsou ve správném směru, i když to samozřejmě ještě není dokonalé. Dokonalé by to bylo, kdyby se vyhrávali tituly a každý rok hrála Liga mistrů. A přesně to bych Spartě přál. Doufejme, že se titulu dočkáme už letos," uzavřel na sparta.cz Kladrubský, jenž už bude moci nastoupit poslední prosincový den i v tradičním silvestrovském derby.

Tvrdík kritizuje organizaci v národním týmu: Hráči se vrátí ve 3,30 z Karviné a už v 9 se mají hlásit na srazu!

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.