Na fotbalové utkání autem? Pamatujte na tyto důležité věci...

Na fotbalové utkání autem? Pamatujte na tyto důležité věci...

Výjezdy na fotbalová utkání se pomalu, ale jistě stávají realitou. Letecké, vlakové ani autobusové spoje však stále nejezdí stejně často jako před pandemií. Navíc je třeba brát v potaz rizika a komplikace spojené s protiepidemickými opatřeními. Jízda autem se tak stává stále atraktivnější. Jedete-li tedy na fotbalové utkání – v ČR či do zahraničí – autem, nezapomeňte si ohlídat v článku uvedené skutečnosti.

Povinnosti ohledně covidu-19

Zejména v případě cesty do zahraničí si pečlivě nastudujte hygienická opatření, a to jak pro cílový stát, tak pro země, kterými budete projíždět. Stejně tak se pečlivě obeznamte s pravidly pro kulturní a sportovní akce platícími v cílové zemi. Máte-li za sebou očkování, pravděpodobně si mnohé usnadníte. I tak se ale někdy nevyhnete antigenním nebo PCR testům, u kterých si musíte dávat pozor na dobu, po kterou platí jejich (negativní) výsledek. V zahraničí přitom tento test nebudete mít hrazený (není-li v ceně vstupenky).

Pojištění rizik

Každé vozidlo v České republice musí být pojištěno – k tomu slouží tzv. povinné ručení. To každý řidič ví, ne každý už si je ale vědom toho, že pojistit je nutné i přípojná vozidla. Povinné ručení na přívěsný vozík, který rovněž může na silnicích způsobit nehodu, rozhodně nesmíte opomenout. Jezdíte-li tedy do kempů s přívěsným obytným vozem, ohlídejte si platnost jeho povinného ručení. Stejně tak si pojistku ověřte, pokud si vůz půjčujete.

Jestliže se chystáte na zahraniční zápas, nezapomeňte ani na cestovní pojištění. To kryje hlavní rizika spojená s cestováním – léčebné výlohy, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod. Dnes tyto produkty často pojišťují i výdaje spojené s karanténou kvůli covidu-19.

Je vhodné připojistit si i asistenční služby v zahraničí. Pokud se vám tam porouchá auto, budete mít hrazený jeho odtah, servis a případné přespání v okolí servisu.

Rezervace ubytování

Jezdíte navíc tzv. na blind? V dnešní době je jistější si s předstihem rezervovat ubytovací zařízení přes internet. Ať už chcete do luxusního hotelu, nebo do kempu, ubytování poblíž stadionu mohou být během zápasů vyprodaná. Včasná rezervace tak řeší případný problém s dojížděním na delší vzdálenost.

Správná výbava

Pokud jedete do sektoru hostů a budete tedy jako fanoušci v menšině, nezapomeňte se patřičně vybavit, abyste mohli svůj tým navzdory přesile domácích náležitě podpořit. Na zápas rozhodně patří dresy, bubny, šály a silné hlasivky!