Šéf Baníku slíbil fandům nový stadion i zvučného evropského soupeře. Jaký průběh budou mít oslavy 100 let?

Šéf Baníku slíbil fandům nový stadion i zvučného evropského soupeře. Jaký průběh budou mít oslavy 100 let?
OBSAHUJE VIDEO

Vedení Baníku odtajnilo, jak se budou vyvíjet více než rok trvající oslavy stoletého výročí ostravské značky z Bazalů.

Mezi největší taháky patří premiéra filmu "Nejlepší u nás", multimediální interaktivní výstava Baník Expo, historické utkání, multižánrový hudebník festival Baník100fest a v neposlední řadě duel proti špičkovému evropskému protivníkovi.

Ten by se měl sehrát v červenci příštího roku. "My vám jeho jméno ještě neprozradíme, to si necháme na podzim, ale mohu slíbit, že to bude tým z jedné z TOP 5 evropských lig," nechal se slyšet na stránkách fcb.cz hlavní organizátor oslav Matěj Šurala, podle nějž půjde v lednu do prodeje i nový výroční dres.

"Oslava stého výročí tohoto velkého ostravského fenoménu je poctou všem fanouškům, kteří fandili a fandí Baníku v časech dobrých i zlých. Zároveň pocta všem zaměstnancům, kteří v průběhu sta let pro Baník - podotýkám dobře - pracovali. A pocta dvaceti signatářům, kteří před 99 lety 8. září 1922 založili SK Slezská v hostinci U Dubu," pronesl na webu fcb.cz majitel Václav Brabec.

Ten fanouškům do budoucna slíbil i nový stadion. "Slibuju, že dokud budu majitelem Baníku, budu na tom pracovat," pronesl vlastník celku, jehož čekají v sobotu 11. září na Stínadlech Teplice.

Po Bednářovi s Blažkem neodmítl Řepku ani Kadlec a to i přesto, že ho v minulosti nejednou rozbrečel...

Zdroj: fcb.cz