Nadšený Večerka: Odmala jsem si přál jednou přijít na Letnou. Vesnice, odkud pocházím, je hodně sparťanská

Nadšený Večerka: Odmala jsem si přál jednou přijít na Letnou. Vesnice, odkud pocházím, je hodně sparťanská

Samotný závěr tuzemského přestupového okna přivál na Letnou i osmnáctiletého stopera Dalibora Večerku, jenž až dosud patřil druholigové Opavě.

Levonohý defenzivní specialista dorazil do metrople na hostování s následnou opcí na trvalou spolupráci a na Praze 7 začne nejprve v rezervě pod vedením Michala Horňáka, jenž ho přivítá v přípravě od příštího týdne.

"Jsem nadšený, odmala jsem si přál jednou hrát za Spartu. Vesnice, odkud pocházím, je hodně sparťanská, takže klub od dětství sleduju a jsem moc rád, že jsem teď jeho součástí," liboval si na webu sparta.cz český reprezentant do 19 let, který má za sebou mezinárodní turnaj v Portugalsku.

I když je pořád teenager, jeho konto zdobí k tomuto datu již 23 prvoligových utkání a v závěru uplynulého ročníku dokonce navlékal na ruku kapitánskou pásku, což je v jeho věku unikát. "Pamatuju si zápas tady na Spartě, prohráli jsme 2:4, ale byl to pro mě ohromný zážitek. V osmnácti jsem byl na Spartě v základní sestavě, to bylo fakt něco," zavzpomínal na nedávnou minulost Večerka, jehož vyjádření nabídly stránky sparta.cz.

S čím vším přichází do Prahy? "Jsem levonohý stoper, občas můžu hrát i defenzivního záložníka. Rád tvořím hru, vezmu balon, rozehrávám. Věřím, že se ve Spartě budu dál zlepšovat. Teď budu v B-týmu, budu na sobě pracovat v rámci druhé ligy. A moc rád bych se vypracoval do pozice hráče, který bude později schopný pomoci i A-tým," zakončil mladík.

Ten se slavnému "S" upsal ve společnosti sportovního ředitele Tomáše Rosického. "Dalibor je mládežnický reprezentant už se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Vidíme v něm potenciál do budoucna. Má před sebou ještě spoustu práce, ale my věříme, že se v našem prostředí bude nadále rozvíjet a využije šanci, kterou dostává," uzavřel na sparta.cz "Rosa".

Večerka by mohl v barvách aktuálně čtvrtého týmu FNL debutovat již v neděli 12. září. To dorazí na Strahov Ústí nad Labem.

Plzeň - Sparta, Slavia - Slovácko, Leverkusen - Dortmund, Lipsko - Bayern, PSG - Clermont, MS ve futsale s Českem!

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.