Dva nejdražší kádry planety právě teď najdeme v jednom městě v severozápadní Anglii...

Dva nejdražší kádry planety právě teď najdeme v jednom městě v severozápadní Anglii...

Mezinárodní centrum sportovních studií CIES sestavilo žebříček klubů s nejhodnotnějšími hráčskými kádry a na jeho čele se vyhřívají zástupci Premier League.

Ze studie vyplynulo to, že nejdražším týmem disponuje úřadující anglický šampion Manchester City, který disponuje hráči v celkové hodnotě 1,08 miliardy eur.

Na druhé příčce se pak umístil jeho městský rival z rudé strany města Manchester United, jehož soupiska byla oceněna sumou 1,02 miliardy eur, za což mohou i letní nákupy Varaneho, Sancha a Ronalda.

Třetí pozice náleží Paris Saint-Germain (939 milionů eur), jehož hodnotu pomohl pozvednout Lionel Messi, jenž už si na mezinárodní úrovni připsal 77 tref, čímž se stal na úkor Pelého novým jihoamerickým rekordmanem.

První pětku pak uzavírají Real Madrid (787 milionů eur) a Chelsea (780 milionů eur), která je úřadujícím vítězem Ligy mistrů.

Do nejlepší desítky, ze které stále nevypadla ani Barcelona, se mimochodem vlezly ještě další tři ostrovní značky - šestý Liverpool (672 milionů eur), devátý Arsenal a desátý Tottenham Hotspur, jemuž vyšel start do nového ročníku na jedničku a po třech hubených výhrách 1:0 se bez inkasované branky vyhřívá na čele celé Premier League.

Pochettino měl zadní vrátka. Koho chtěl do PSG, kdyby Mbappé vyslyšel volání z Realu?