Kozel je inspirující trenér, říká Kopecký a straší Pardubice: Určitě je v silách kluků to, abychom je porazili

Kozel je inspirující trenér, říká Kopecký a straší Pardubice: Určitě je v silách kluků to, abychom je porazili
OBSAHUJE VIDEO

Luboš Kozel nedorazil na stadion U Nisy sám, ale pod Ještěd si vzal s sebou také svého asistenta Ivana Kopeckého, jenž s bývalým stratégem Baníku či Dukly spolupracoval již na Bazalech.

"Už první angažmá mě potěšilo, i když jsme byli odvoláni. Luboš je pro mě inspirující trenér, který umí naučit. Po posledním angažmá jsme byli stále v kontaktu a když mě oslovil s touto nabídkou, měl jsem hned jasno," přiblížil v interview pro fcslovanliberec.cz Kopecký.

Jak mají rozdělené role? "Hlavní trenér má hlavní slovo a my asistenti s Mírou Holeňákem jsme ti, kteří dělají servis a komunikují. V tréninkových jednotkách jsou cvičení, která děláme my asistenti a další, která si přebírá Luboš Kozel," přidal nový člen realizačního týmu Slovanu.

Na seznámení s týmem měli noví zaměstnanci Liberci celou reprezentační pauzu. "V prvním týdnu, kdy jsme přišli, nebyl kádr úplně kompletní. Cvičení byla zaměřena na herní stránku a trochu kondiční složku. Někteří hráči měli malá zranění, někteří byli s reprezentací. Ve druhém týdnu již vše směřujeme na ligové utkání s Pardubicemi," ozřejmil.

A co čtvrteční modelové utkání? "Byli jsme rádi, že jsme si mohli aspoň takto zahrát. Využili jsme k tomu hráče z B-týmu. Každá takováto herní prověrka či test jsou pro nás dobré. Vyhodnocujeme si výkonnost týmu a jednotlivých hráčů, ale ještě to není tak dlouhá doba, abychom mohli říct, kdo jak na tom je," uvedl Kopecký, který bude v Liberci bydlet, protože by jinak musel dojíždět z Chrudimi. "Mám rád klid a koncentraci na fotbal a toto mi k tomu pomůže."

Liberec se představí v Ďolíčku proti zmíněnému východočeskému souboru již druhou zářijovou sobotu od 16:00. "Všichni víme, že v situaci ve které jsme, uděláme vše pro to, abychom bodovali. Jsme rádi, že se vrátili kluci z reprezentačních srazů. Martin Koscelník dorazil ve čtvrtek. Pardubice jsou silný soupeř. V minulé sezóně překvapily celou fotbalovou veřejnost. Určitě je v silách kluků to, abychom je porazili," postrašil nejbližšího protivníka na fcslovanliberec.cz nový asistent aktuálně posledního celku Fortuna:ligy.

Šilhavý chválil Jemelku, Sadílka i Tecla a dodal: Příště už tady bude Schick, věřím, že to bude záruka nějakých gólů

Zdroj: Zdroj: fcslovanliberec.cz