Ředitel Sparty o Letné: Rádi bychom zůstali, ale často slyšíme nářky fanoušků, že tohle a tamto v aréně nefunguje

Ředitel Sparty o Letné: Rádi bychom  zůstali, ale často slyšíme nářky fanoušků, že tohle a tamto v aréně nefunguje

V souvislosti s domácím kolbištěm sparty se tu a tam mluví o reálném budoucím stěhování na Strahov, kde už má dvanáctinásobný mistr Česka nově zrekonstruované tréninkové zázemí, které využívají i rezerva, ženy nebo mládež.

Smlouva na Letné běží aktuálnímu lídrovi Fortuna:ligy do roku 2030, ale co pak? Nemohla by opravdu nová aréna vyrůst "na větrné hůrce"?

"Tohle se nám neustále vrací. Není to tak, že by na toto téma aktuálně probíhalo s vedením FAČR nějaké intenzivní jednání. Historicky jsme se o možnosti využití stadionu Evžena Rošického na výstavbu nového stánku bavili. Odprezentovali jsme novému vedení FAČR nějaké možnosti, ale aby se mohlo stavět, musely by se zapojit i další orgány. Není to jen o Spartě a svazu, ale i o Praze 6, magistrátu. Infrastruktura v tuto chvíli není v okolí Strahova dobudována tak, aby se tam dalo okamžitě stavět. Nejsme v extrémně pokročilé fázi. Ani ve fázi konkrétních plánů, projektů a vizualizací. Jsou to zatím spíš úvahy, pokud by nešlo nic dělat s Letnou. Uvidíme, co se stane," pronesl v rozhovoru pro portál isport.blesk.cz generální ředitel účastníka skupinové fáze Evropské ligy František Čupr.

Přesun z Letné, kde je klub usazen velmi dlouho, si však celá řada fanoušků nedovede představit. Jak to má jeden z čelních představitelů tradiční tuzemské značky? "Letnou máme rádi, Sparta k ní patří. Je tam rovnítko. V tuto chvíli si neumíme představit, že bychom hráli jinde. Ale víme, že stadion stárne. Navíc nemáme žádnou podporu od Prahy 7, do toho složitá jednání s památkáři. Že by Letná prošla nějakou velkou přestavbou na nový moderní stadion, to bohužel s ohledem na výše zmíněné souvislosti nevidím zcela reálně. Chtěl bych tomu věřit, ale stojím nohama na zemi. Rádi bychom na Letné zůstali, ale často slyšíme nářky fanoušků, že tohle a tamto na stadionu nefunguje. Jenže ten stadion nestojí tři roky. Kdyby to tak bylo, znamenalo by to, že jsme něco neudělali dobře. Ale Letná má za sebou spoustu desetiletí, objektivní limity tam jsou a budou," zmínil na stránkách Sportu blízký spolupracovník Daniela Křetínského.

Pilař dostává v Jablonci od kouče Rady úlevu. A přeje nový stadion Hradci, kde je jeho domov

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.