Válka v Premier League! Je to prohra pro fotbal, kritizuje Solskjaer bitvu o Jihomeričany

Válka v Premier League! Je to prohra pro fotbal, kritizuje Solskjaer bitvu o Jihomeričany

Zapeklitou situaci řeší před nadcházejícím fotbalovém víkendu špičkové kluby anglické Premier League. Nkteré z nich totiž stále nevědí, zda budou moc nasadit své hvězdy z Argentiny a Brazílie.

O co přesně jde? Některé přední britské celky odmítly kvůli obavám z nákazy koronavirem uvolnit své nejlepší jihoamerické hráče na srpnové reprezentační zápasy, za což jim FIFA dala jasný trest.

A sice ten, že oněm fotbalistům zakázala startovat v nadcházejícím kole Premier League, což samozřejmě vyvolalo ostrou vlnu nevole. A to dokonce i ze strany Brazilské fotalové federace, jež oficiálně požádala FIFA, aby tento verdikt odvolala.

Výsledek je takový, že manažeři třeba obou celků z Manchesteru do poslední chvíle nevědí, zda budou moci nasadit své hvězdy či nikoliv. 

"Kdyby hráli za reprezentaci, nehráli by stejně, protože by museli být aspoň deset dní v karanténě. Takže nikam neletěli a stejně nastoupit nemohou? Nedává mi to žádný smysl," uvedl manažer Citizens Pep Guardiola, jenž zřejmě nebude moci počítat s duem Ederson - Gabriel Jesus.

 

To jeho kolega na lavičce United, norský kouč Ole Gunnar Solskjaer, zašel ve skvé kritice ještě dál. "Je to fraška a prohra pro každého, nejvíc pak pro samotné hráče. Ti přece chtějí hrát a ne jen sedět na tribuně," rozzlobil se lodivod Rudých ďáblů.

Zdroj:
Premierleague.com