Jílek: Boleslav byla lepším týmem, bylo to o modlení, za bod musíme být rádi

OBSAHUJE OHLASY

Olomouc byla v zápase s Mladou Boleslaví velmi blízko třem bodem, když ještě 5 minut před koncem vedla 3:1. Hanáci nakonec z města automobilů odjíždí s bodem.

Nejprve je potřeba říci, že získaný bod je šťastný, protože Mladá Boleslav měla v průběhu celého utkání více brankových příležitostí. Byla kvalitnějším týmem. Dnešní utkání nás nezastihlo v nejlepším rozpoložení, pohybově jsme zaostávali hlavně v prvním poločase. Ztráceli jsme mnoho míčů v přechodové fázi, přesto se nám podařilo dvakrát skórovat. Produktivita se nás drží, což je jedna z mála věcí, kterou bych dnes pochválil,“ hodnotil utkání trenér Jílek pro web sigmafotbal.cz.

V druhém poločase jsme udělali změny v postavení středních hráčů, Boleslav jsme pak dobře eliminovali, což jsme ještě podpořili třetím gólem. Bohužel jsme museli brzo využít poslední střídání kvůli křečím Ondry Zmrzlého. Věřili jsme, že utkání dokončíme v plném počtu hráčů, záhy se David Vaněček zranil… Pak jsme neměli sílu odolat závěrečnému tlaku,“ pokračoval.

Žádný trenér vám asi neřekne, že to prožívá dobře. (směje se) Několikrát jsme měli štěstí, protože soupeř si vypracoval šance. Jakmile jsme vstřelili třetí gól, vnitřně jsem byl přesvědčený, že utkání zvládneme. Byli jsme nahoře. V deseti lidech to pak bylo o modlení, nemohli jsme udržet balon, fyzicky jsme už neměli z čeho brát,“ dodal.

Zdroj: sigmafotbal.cz