Chytat ve Slavii je úžasný pocit, zářil Mandous a děkoval obráncům: Skákali do střel a moc práce mi nenechali

Chytat ve Slavii je úžasný pocit, zářil Mandous a děkoval obráncům: Skákali do střel a moc práce mi nenechali
OBSAHUJE VIDEO

Aleši Mandousovi (29) se na Slovácko daří. V minulé sezoně - ještě v barvách Sigmy - proti němu vychytal dvě čistá konta. V neděli proti němu - již v dresu Slavie - sice jednou inkasoval, ale i tak předvedl spolehlivý výkon a pomohl ke třem bodům za výhru 2:1. Jaké měl po závěrečném hvizdu dojmy?

O tom, že na první šanci čekal dlouho...

"Bylo to dlouhé, naposledy jsem chytal asi tři měsíce zpátky, ještě před Eurem, takže jsem se na to připravoval hodně. Trenéři mi říkali, že mě chtějí dát do zápasu, až budu připravený. Myslím si, že se to povedlo. Jsme všichni rádi, že jsme vyhráli.“

O tom, jak si užil slávistický debut...

"Užil jsem si to moc, protože jsme vyhráli, za což jsem strašně rád. Škoda, že jsme ke konci dostali gól, mohlo to být veselejší. Ale já jsem moc rád za to, že jsem mohl nastoupit a pomoct klukům k vítěznému zápasu."

O tom, že v prvním dějství hodně pomáhal obráncům s rozehrávkou...

"Určitě to byl plán, hlavně abych si zvyknul na tempo zápasu. Nechytal jsem tři měsíce, kluci mě hodně využívali a já se tím dostal do zápasu. Druhý poločas už byl o něčem jiném."

O tom, že hodně střel dokázali zadá i zblokovat...

"Kluci padali do střel, hodně mi pomáhali, za což jim děkuju. V prvním zápase mi to hodně ulehčili. Chtěl bych jim za to poděkovat, protože do těch střel opravdu skákali a moc práce mi nenechali."

O tom, jak se mu chytalo před legendární Tribunou Sever...

"To je úžasný pocit, když za sebou máte takový kotel, nejlepší fanoušky v lize. Nejenom Tribuna Sever, ale všichni, co byli na stadionu, tak fandili. Je to úžasný pocit chytat ve Slavii. Samozřejmě Kolář je jednička, to všichni ví. S tím nemám sebemenší problém. Odvedl tady kus práce, vychytal tu několik titulů. My máme skvělý vztah, uvidíme, co trenéři vymyslí."

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.