Image protivného brbly Vrbovi nesluší. Umí být velký sympaťák, když se směje, míní Švancara

Image protivného brbly Vrbovi nesluší. Umí být velký sympaťák, když se směje, míní Švancara

Hit sedmého kola Fortuna:ligy Petra Švancaru bavil a i přes sparťanskou prohru v západočeské Doosan aréně netvrdil, že ho hosté z metropole zklamali. Slavnému "S" tleská za to, že v sedmi utkáních rozvlnili síť již osmnáctkrát a spíš by byl rád, kdyby bylo v rámci špičky víc podobných atraktivních duelů...

Kredit za vše dává zejména Pavlu Vrbovi. "Trenér vtiskl mužstvu vizitku ofenzivního týmu, dokázal probudit některé hráče, kteří teď dokonce nakukují do reprezentace. Ve Spartě skládá českou kabinu, což je mi taky sympatické," pronesl v glose pro aktualne.cz třiačtyřicetiletý brněnský patriot.

Někdejší forvard Slavie, Interu Bratislava, Žižkova, Slovácka či Příbrami si ve svém komentáři posvítil i na koučovu minulost ve Štruncových sadech, kde toho pro tamní Viktorii neudělal zrovna málo. "Pro Vrbu to byl speciální zápas, v Plzni zanechal fantastickou stopu. Udělalo mi radost, jak ho domácí fanoušci přivítali - je vidět, že je pořád v jejich srdcích. Vazba mezi Plzní a Vrbou bude dlouhodobě, jestli ji kouč nenaruší nějakým emotivním projevem například na tiskovce, nebo pokud se vyhne nějakému sporu třeba mezi lavičkami. Všichni ho známe, Pavel umí být bručoun, když se mu zápas nepovede. Pamatujeme si, jak občas zabrblal, když ještě byl v Plzni nebo v reprezentaci. Holt patří k trenérům, kteří si svoje dojmy nenechávají pro sebe. Mimochodem geniální v tom je třeba Petr Rada," zaznělo z úst současné opory Vilémovic, jejíž názor nabídl portál aktualne.cz.

A jak ho baví nynější šéf sparťanské lavičky v mediálním a veřejném prostoru? "Ve Spartě trenér Vrba vystupuje klidněji, ale je to hodně o výsledcích. Když přišel do Sparty, začalo padat hodně gólů, podařil se postup do základní skupiny Evropské ligy, sklízel spíš komplimenty než kritiku. Zatím nemá důvod být naštvaný. Letenští sice prohráli 2:3, ale odehráli slušný zápas. Počkejme si, až se Spartě skutečně přestane dařit, jestli to bude zase brbla, který umí být pěkně protivný. Říkám to na rovinu, nesluší mu to, umí být velký sympaťák, když se směje," zakončil na adresu sedmapadesátiletého odborníka Švancara, jehož dojmy nabídl web aktualne.cz.

Na hlavu poražený Vrba. A zbláznil se Trpišovský? Nikoli, byť Slavia bez stoperů málem spadla do Csaplárovy pasti

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.