Malínský: Troufnu si říct, že jsem měl dobrou přípravu, ale zatím jsem to nedokázal převést do ligy, což mě mrzí

Malínský: Troufnu si říct, že jsem měl dobrou přípravu, ale zatím jsem to nedokázal převést do ligy, což mě mrzí

O třech jabloneckých bodech s Karvinou rozhodl ostřílený křídelník Tomáš Malínský, pro nějž šlo o první trefu v zelenobílých barvách. Pro jedenáctý tým Fortuna:ligy šlo po minulém debaklu se Sigmou o velmi důležité tři body, které jistě zvednou sebevědomí před čtvrtečním domácím vystoupením proti rumunské Kluži...

"Je to utkání za tři body, to je hlavní. Potřebovali jsme ten zápas zvládnout, tak abychom nezůstali v tabulce tam, kde jsme byli před zápasem. Bodově jsme si chtěli pomoct, a to se nám povedlo. Možná se ta výhra zdála trošičku upachtěná, ale na druhou stranu takové zápasy prostě jsou. Jsme rádi, že se nám ten zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce, je to za tři body a s čistým koncem," mnul si ruce rychlonohý fotbalista s dlouhou minulostí u východočeských Votroků.

Se vstřelenou brankou narostlo sebevědomí i jemu. "Asi určitě. Po dobré části kariéry v Liberci se snažím na tuto část navázat. Troufnu si říct, že jsem měl dobrou přípravu, ale zatím jsem to nedokázal převést do ligy, což mě mrzí. Dost nad těmi zápasy přemýšlím a vím, že to zatím není úplně ono. Věřím, že mi tyhle okamžiky pomůžou. Já si potřebuju na hřišti věřit, a když si věřit budu, tak ta moje sportovní forma půjde určitě nahoru," přednesl na webu fkjablonec.cz svěřenec Petra Rady.

A co říkal tomu, když se reprezentant Martin Doležal během zápalu boje přiznal sudímu, že nešlo o teč a zelenobílí tím přišli o možnost standardní situace? Sám tvrdí, že by měl v tomto směru zřejmě černé svědomí. "V tu chvíli jsem si říkal, že já bych se nikdy nepřiznal. Jsem vítězný typ, samozřejmě nějaká gesta fair play a postoj k nim by člověk měl zanechat. Na druhou stranu já chci každý zápas vyhrát a chci být úspěšný. Asi bych se nezachoval jako Doli. Ale klobouk před ním," ocenil svého o něco staršího kolegu záložník, jenž prošel také Libercem a Slavií, kde mu to ovšem tolik nesedlo.

Sedm největších nadějí české brankářské školy, které už se i v mladém věku živí fotbalem v zahraničí

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.