Sedm největších nadějí české brankářské školy, které už se i v mladém věku živí fotbalem v zahraničí

Sedm největších nadějí české brankářské školy, které už se i v mladém věku živí fotbalem v zahraničí

Čeští brankáři usazení v evropských zahraničních soutěžích nejsou žádnou výjimečnou anomálií a právě teď si vydělávají na chleba za hranicemi rodné země například Pavlenka, Vaclík, Koubek, Hladký, Holý či Zima. Venku už ovšem operují také nadějní mladíci, kteří mají ve fotbalové branži stále hodně před sebou a na něž si nyní server eFotbal.cz posvítí.

Sedm nejvýraznějších brankářských mladíků, kteří hrají mimo Česko:

Lukáš Horníček, 19 let, SC Braga B, cena 2 miliony eur

Je zajímavé, že dva nejdražší mladíci působí v portugalské branži. Lukáš Horníček, jenž oslaví dvacáté narozeniny až příští léto, je podle serveru transfermarkt.com vůbec nejhodnotnější, neboť u něj svítí suma 2 miliony eur. A to zatím za Sporting Braga ještě portugalskou ligu ani jednou nechytal. Momentálně ho jde zastihnout ve třetí nejvyšší portugalské soutěži, v níž hájí barvy rezervního mužstva.

Matouš Trmal, 22 let, Vitória Guimarães SC, cena 1 milion eur

192 centimetrů vytáhlý strážce svatyně, jenž si udělal jméno ve Slovácku, se v Portugalsku prosazoval pomalu a ve své premiérové sezoně v Primeira Lize odchytal pouze tři zápasy. V aktuálním ročníku 2021/2022 už ovšem stál mezi třemi tyčemi Vitórie Guimarães pětkrát z pěti případů a navíc hned čtyřikrát udržel čisté konto. Aktuálně to vypadá, že konkurenci Varela, Bencze a Biai mají minimálně na nějaký čas smůlu.