Slavii už na vršovický stůl přistála nabídka na Samka. Boloňa však v Edenu finančně nikoho neomráčila...

Slavii už na vršovický stůl přistála nabídka na Samka. Boloňa však v Edenu finančně nikoho neomráčila...

Sešívaný teenager Daniel Samek je jasným objevem právě probíhajícího ročníku Fortuna:ligy, v níž dosud přetavil čtyři starty a 218 poskytnutých minut čistého času ve dvě branky a stejný počet gólových asistencí. Který další sedmnáctiletý fotbalista z nejvyšší tuzemské soutěže si to může říci?

I dotyčná osobní bilance přitahuje zájem zahraničních skautů, s tím, že na svěřence kouče Jindřicha Trpišovského už se dokonce ve Vršovicích vyptával aktuálně šestý celek Serie A FC Boloňa 1909, jež má za sebou čerstvý skalp předposlední Verony, které nepomohl ani Antonín Barák.

Sedminásobný držitel Scudetta, jehož už déle vede srbský odborník Siniša Mihajlovič a který před časem kroužil také kolem dánského beka Alexandra Baha, už měl podle Sportu nabízet slavnému "S" za jeho podpis 2,5 milionu eur, což však Jaroslav Tvrdík neakceptoval.

"Když hraje tak mladý kluk pravidelně za áčko, sleduje ho kdekdo, ale na odchod ven je ještě brzo. Boloňa ho sleduje, stejně jako další italské kluby. Leč opravdu je na úprk hrozně brzo. Nejdříve se prosadí tady, kde v klidu a trenér Trpišovský mu dá dost důvěry. Kdo mu venku dá takový prostor?," ptal se jeho agent Martin Hrdlička, jehož slova nabídl Deník Sport.

Samek by se mohl podle slov manažera vydat po stejné cestě jako klient Pavla Paska Adam Hložek, čili přes status ligové hvězdy. "To je ideální scénář," přitakal Hrdlička na adresu perspektivního středopolaře, jenž se bude moci ukázat i ve čtvrtečním klání EKL s Unionem Berlín.

Mladičký kolega Stanciua, Ekpaie, Ševčíka a spol. má doposud v evropských pohárech odehráno 23 minut a tento týden by se to mělo změnit...

Tecl? Posměšky mu moc nepomohou. Já mu obrovsky fandím, vím, jaký je to člověk, jak je oblíbený v kabině, říká Švancara

Zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.