Jak vnímá Wijnaldum ambice PSG v Lize mistrů? A koho Pochettino postaví proti Bruggám?

Jak vnímá Wijnaldum ambice PSG v Lize mistrů? A koho Pochettino postaví proti Bruggám?

Francouzský obr v létě výrazně zbrojil, ačkoliv nemusel do své peněženky sahat zase až tak hluboko. Chytré posilování bylo ale jasným signálem, že PSG chce odčinit zaváhání nejen v Ligue 1, ale zaútočit také na zisk ušatého poháru, který se tomuto klubu zatím oklikou vyhýbá. Již ve středu začne gigant z Paříže skupinovou fázi Ligy mistrů a první duel sehraje na půdě FC Bruggy.

který si během reprezentačních povinností přivodil zranění. Očekává se, že záložník nebude týmu k dispozici ani o víkendu proti Lyonu či v dalším utkání Ligy mistrů doma proti Manchesteru City. Podobně je na tom zatím nedoléčený Sergio Ramos a v sestavě nebude figurovat ani vykartovaný Ángel Di María.

Od úvodních minut by ale mohl naskočit argentinský kanonýr Lionel Messi, jenž v létě přišel do Paříže z Barcelony a jeho přesun doprovázel velký mediální humbuk. Chybět by neměla ani další střelecká esa Neymar a Kylian Mbappé.

Další letní posila Gini Wijnaldum vnímá ambice PSG v Lize mistrů obdobně jako atmosféru, kterou zažil na Anfield Road v rámci Premier League. „Být součástí tak ambiciózního projektu byl jeden z důvodů, proč jsem zde podepsal smlouvu. Možná je to dokonce ten nejdůležitější. Když vezmu v úvahu všechny ty skvělé hráče, musíme mít touhu Ligu mistrů vyhrát. Všichni vědí, jak je těžké v téhle soutěži vyhrát. Klub jako PSG je velký, ale ještě v ní neuspěl. Připomíná mi to Liverpool v lize, kdy dlouhodobý neúspěch zasel do myslí všech až posedlost.  Mám pocit, že je to stejné. Chceme tuhle trofej získat, ale rozhodně bychom neměli ignorovat i ostatní soutěže. Chci být v týmu, který vyhrává všechno, jako byla Barcelona pod Guardiolou,“ nechal se slyšet nizozemský záložník.

Zdroj: getfootballnewsfrance.com