Vážný zájemce o Plzeň? Newyorský miliardář, který již ovládá např. Sönderjyske či Spezii

Vážný zájemce o Plzeň? Newyorský miliardář, který již ovládá např. Sönderjyske či Spezii

Již před pár dny jsme psali, že by se mohla Viktoria Plzeň ještě do konce právě probíhajícího kalendářního roku ocitnout buď v rukou nového majitele, nebo alespoň s velmi silným strategickým partnerem.

V tomto směru měly být ve hře jak domácí, tak zahraniční varianty a jak informoval Deník Sport, v případě naplnění druhého scénáře už se vše i kapku konkretizovalo...

Zájem o převzetí současného lídra Fortuna:ligy, který je v této sezoně opět bez evropských pohárů, má projevovat sedmapadesátiletý newyorský businessman Robert Platek, jehož jmění je odhadováno na 2 miliardy dolarů, čili zhruba 43 miliard korun.

"Jeho lidi už Plzeň navštívili a s panem Šádkem jednali," prozradil serveru isport.blesk.cz zdroj nemající daleko k západočeskému dění.

Šéf MSD Capital není na fotbalové mapě žádným nováčkem. Zatím naposledy finančně vstoupil v loňském roce do dánského celku Sönderjyske. Většinové podíly pak vlastní také v portugalském mužstvu Casa Pia AC či italské Spezii, která momentálně operuje na osmnáctém místě Serie A.

I když jsem byl deset let pryč, vztah ke klubu jsem stále měl, vyznal se Viktorii navrátilec Sýkora

Zdroj: isport.blesk.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.