Věřím, že jsme dále, říká před Brøndby Hancko a dodává: Duel v Plzni nám ukázal, že se takto nechceme prezentovat

Věřím, že jsme dále, říká před Brøndby Hancko a dodává: Duel v Plzni nám ukázal, že se takto nechceme prezentovat

V útrobách chrámu Brøndby IF promluvili před úvodním soubojem Evropské ligy nejen hlavní trenér Pavel Vrba, ale také důležitý stoper Dávid Hancko.

V minulém ročníku se Spartě postoupit ze skupiny nepodařilo. Je nynější síla mužstva vyšší? "Myslím, že jsme v jiné situaci a mužstvo se posunulo. Určitě je naším zbožným přáním jít dál. Vše se ale ukáže na hřišti," pronesl na webu sparta.cz slovenský zadák.

Kodaňský soupeř však nebyl ve skupině jakéhokoliv evropského poháru dlouhých 21 let, letenské "S" by tak mělo mít větší zkušenosti. "Těžko říct. Brøndby je místem, má svoji kvalitu a máme k nim respekt. I naši nemladší hráči si okusili velikost Evropské ligy. Můžeme se v klidu soustředit na to, co de děje na hřišti. Věřím, že jsme dále, pravda ale leží na hřišti," zopakoval bývalý kmenový obránce Fiorentiny.

Soupeř ale není v ideálním rozpoložení. V této sezoně totiž zvítězil pouze jednou a lehce se trápí. "Těžko říct, jestli je to výhoda nebo ne. Určitě to chtějí zlomit a dokázat to proti nám. Na to se nedíváme. Získali titul, kvalita v mužstvu je. Odešli jim někteří klíčoví hráči. Z toho, co jsme viděli, je to ale velmi kvalitní mužstvo, které má evropské parametry. Nebude to jednoduchý zápas. Soustředíme se ale hlavně na to, čím se chceme prezentovat my," zaznělo z úst ambiciózního defenzivního specialisty.

Co napověděl nezvládnutý zápas na půdě Viktorie Plzeň? "Ukázal nám, že takto se nechceme prezentovat. To už je ale minulost. Zanalyzovali jsme si to a věřím, že se z toho poučíme a odpověď podáme ve čtvrtek, v nejbližším zápase, který nás čeká," přidal na klubovém webu kolega Panáka, Štetiny a spol.

Jak důležitý je vůbec úvodní duel skupiny A? "Skupina je čtyřčlenná. Každý zápas je důležitý. Asi bude důležité, že když se dobře odrazíme, může nám to pomoct do dalších zápasů. Proto bude super, když se nám podaří bodovat, nejlépe vyhrát," burcoval rudou kabinu třiadvacetiletý rodák z Prievidze.

Místenku do jarní fáze v Konferenční lize by zajistilo i třetí místo ve skupině. "My se na to takhle nedíváme. Díváme se na každého soupeře a snažíme se připravit co nejlépe a v každém zápase chceme zvítězit. Vždycky to nevyjde, ale takový je plán a děláme pro to maximum. Máte pravdu, že dvojzápas nám ale může hodně napovědět o jarní části," doplnil.

Venku Sparta není tak přesvědčivá jako na domácím kolbišti. "Určitě se nám hraje lépe doma. Já osobně se na to ale velmi těším. Pár spoluhráčů z mé kariéry v tomto klubu hrálo a popisovali mi, že je tady velmi bouřlivá atmosféra. Velmi se na to těším. Je to Evropská liga. To mě na tom těší nejvíc. Každý fotbalista chce hrát takové zápasy a já neřeším, jestli hrajeme doma nebo venku," upozornil na sparta.cz Hancko.

Na Spartu se chystající hráči Bröndby cítí, že je šance se předvést a ukázat, že jsou tady a že jsou zase po čase silní...

Zdroj: sparta.cz