Petrescu o Jablonci: V Rumunsku nemáme tak agresivní týmy, Od Young Boys Bern jsme tak náročný tým nepotkali

Petrescu o Jablonci: V Rumunsku nemáme tak agresivní týmy, Od Young Boys Bern jsme tak náročný tým nepotkali
OBSAHUJE OHLASY

Dan Petrescu, jenž zodpovídá za výkony a výsledky Kluže, přijel do Jablonce alespoň pro bod. Nakonec z toho však nebyl žádný a na základě toho byl hodně nespokojený...

"Jablonec jsme měli nastudovaný, takže nás ani nic nepřekvapilo. Jen bych chtěl říct, že v Rumunsku nemáme tak agresivní týmy, jako je Jablonec. Od doby, co jsme hráli s YB Bern, jsme tak náročný tým asi nepotkali. Přitom jsme druhý poločas začali dobře, ale inkasovali jsme z penalty, kde přesně nevím, co se stalo. Penalta nás netěšila. Nemohli jsme v závěru ani moc reagovat, neměl jsem hráče na střídání směrem dopředu. Chtěl jsem tam přidat útočníka, ale nemohli jsme, přemýšlíme nad koupí dalšího forwarda,“ pronesl na webu fkjablonec.cz kouč rumunského obra, jenž ve své hráčské kariéře prošel i Chelsea.

Za zasloužený označil jablonecký triumf i osmadvacetiletý stoper Andrei Burca. "Procházíme obdobím, které pro nás není úplně šťastné. První poločas nám to vůbec nešlo, naopak Jablonec hrál velmi dobře. Šance jsme tu také nějaké měli, ale skórovat se nám nepodařilo. Jablonci vítězství přeju. My máme v týmu teď mnoho změn, musíme se z tohoto období nějak dostat," doplnil zkušený střední obránce, jenž načal v Kluži třetí sezonu v řadě.

A co názor Petra Rady? Ten si vítězný vstup do pohárové Evropy užíval. "Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Byl jsem spokojený hlavně s první půlí. Zápas jsme měli rozhodnout už tam, šancí jsme na to měli dost a mohli jsme vést minimálně o dvě branky. Po obrátce už to bylo vyrovnanější. Soupeř šel do deseti, je to ošidné, dostanete branku a celý výkon se znehodnotí. Po vyloučené jsme tam měli pasát patnáct minut, kdy jsme nebyli dobře organizovaní, vystřídali jsme. Soupeř měl v závěru ještě dvě šance, ale dovedli jsme to do vítězného konce. Podali jsme ale kolektivní výkon a proto jsme vyhráli. Vstup do skupiny byl těžký, máme tři body a jsme spokojení,“ mnul si ruce velezkušený kouč s přezdívkou "plukovník".

Konkrétní pochvaly se od něj dočkali dvaatřicetiletý Václav Pilař a o rok starší Jan Hanuš. "Venca je pro nás v současné době hodně důležitý hráč. Myslím si, že hraje v reprezentační formě. Máme spolu dohodu, my potřebujeme, aby byl zdravý. Ve čtvrtek si to s Malínským vyměnili v základní sestavě a on dal taky branku. Má mezinárodní zkušenosti, jen tak ničeho se nezalekne. A Hanuš? Byl to zlomový zákrok, který nás udržel ve vedení. Hany má v současnosti dobrou formu,“ uzavřel na fkjablonec.cz šéf jablonecké lavičky, který už musí své myšlenky přeorientovat na nedělní výjezd na Letnou.

Pilař má vždy nejvyšší cíle: Samozřejmě, že bych ještě rád nakoukl do reprezentace, neříkám že ne

Zdroj: fkjablonec.cz