Mám skvělé spoluhráče, celý tým Slavie je úžasný, mám to tady moc rád, rozplýval se oslavenec Traoré

Mám skvělé spoluhráče, celý tým Slavie je úžasný, mám to tady moc rád, rozplýval se oslavenec Traoré
OBSAHUJE OHLASY

Zkušený středopolař Ibrahim Traoré, jenž má na krku čerstvých třiatřicet zářezů, prožil velmi povedený narozeninový den. Své Slavii pomohl skalpovat dosud neporažený Union Berlín.

První výhru v Evropské konferenční lize si tedy užil. "Jsem moc šťastný. První výhra doma v Konferenční lize. Navíc mám narozeniny. Ráno za mnou všichni přišli a popřáli mi všechno nejlepší. Mám skvělé spoluhráče. Celý tým Slavie je úžasný, mám to tady moc rád. Tři body, tři góly, jsem hodně spokojený," zářil zkušený kolega Ševčíka, Stanciua, Kuchty a spol.

Na Sinobo Stadium hrál před návštěvou více než 15 tisíc diváků. Jak si onu atmosféru užíval? "To je důvod, proč milujeme fotbal. Minulý rok byl fotbal bez fanoušků, to nebylo dobré. Berlín měl skvělé fanoušky. Před zápasem na rozcvičce jsme o tom s klukama mluvili. Ještě ani nezačala hra a už byla ta atmosféra znát. Fanoušci jsou úžasní. Chtěl bych jim poděkovat, že nás podporují na stadionu každý zápas. Milujeme je a děkujeme," rozplýval se na webu slavia.cz Traoré.

Jak těžkým sokem byl účastník nejvyšší německé soutěže? "Hrají Bundesligu, jsou hodně silní. V první půli jsem si říkal wow, to je velmi dobrý tým. Podle mého názoru je to skvělý tým, silný. V první půli jsme hráli dobře a potom, co dostali červenou kartu to bylo dobré. Ale ve druhém poločase jsme začali zpomaleně, udělali chyby v obraně a dostali gól. Na hřiště přišli pomoct jejich týmu velice dobří hráči. Jsem moc šťastný. Každý jejich hráč, který přišel na trávník, přišel pomoct týmu," připomněl slabší vršovické chvilky bývalý hráč Zlína či Táborska.

Odstartovat triumfem je pro další vývoj ve skupině hodně důležité. "Samozřejmě. Čekají nás těžké zápasy. Naše skupina je taky těžká, jsou tam týmy jako Feyenoord a Maccabi. Když hrajete s Unionem doma, tak musíte získat tři body, je to moc důležité. Teď to budeme brát zápas po zápase a snažit se odehrát dobrý výsledek na Feyenoordu," zmínil nejbližší program ostřílený svěřenec Jindřicha Trpišovského, jenž absolvoval již jedenáctý soutěžní duel v sezoně 2021/2022.

Ousou: Union měl spoustu fanoušků, ale naši jsou na jiné úrovni. S jejich podporou to bylo jako hrát s hráčem navíc

Zdroj: slavia.cz