Na Letné čekají od některých hráčů určitě víc. V ofenzivě splňuje veškeré parametry pouze Hložek...

Na Letné čekají od některých hráčů určitě víc. V ofenzivě splňuje veškeré parametry pouze Hložek...

Trenér Sparty Pavel Vrba se po domácí remíze s hůře postaveným Jabloncem nechtěl vymlouvat na únavu. Program letenského "S" je sice v poslední době řádně naplněný, nicméně severočeská družina ze Střelnice je na tom podobně...

"O únavě vůbec nechci mluvit. Cestování bude a zápasy naskakují další. Nás je dostatek a určitě to nebudu přisuzovat únavě," pronesl po závěrečném hvizdu sparťanský šéf, jehož tým se po osmém kole propadl na třetí pozici.

Ve středu čeká jeho soubor MOL Cup v Líšni, pak se jede za Ševci do Zlína a příští týden bude následovat pohárový střet s Glasgow Rangers a slavné derby. Co je třeba udělat s mužstvem, aby se probudilo a opět najelo na vítěznou notu?

"V Kodani jsme uhráli výsledek, po kterém se vám třeba nelíbil výkon. Za disciplínu jsme možná nějakou pochvalu dostat mohli. Nepustili jsme Brøndby do žádné gólové příležitosti. My jsme měli možná tři nebo čtyři. Nemyslím si, že to bylo úplně špatně. S Plzní jsme sehráli zápas, který měl dost vysoké měřítko a my jsme toho byli také součástí. Bohužel jsme to nezvládli v defenzivě. Plzeň nás potrestala a byla v ofenzivě lepší. Mě spíš mrzí nedělní výsledek. Nemyslím si, že by to byl velký propad. Remizovat doma ale není nic příjemného," přiznal na oficiálních stránkách explzeňský odborník.

Jak důležité bude zastavit další ztráty? Po reprezentační pauze to vypadá, že letenské "S" ztratilo drajv. "Já si nemyslím, že bychom měli problém, co se týká nás. Odjelo nám ale asi 11 hráčů a 14 dní jsme je neviděli. Nechci říkat, že by neměli reprezentovat a že to budu svádět na reprezentační pauzu. Byl bych hrozně nerad, kdyby se to takhle psalo. Určitě se na to nevymlouvám. Že to je stejné jako v minulosti, to je na zamyšlenou. Já jsem tady nebyl, nevím, jak to přesně bylo. My jsme měli v neděli vyhrát, kdybychom vyhráli, tak se na to ani neptáte. Kvalita soupeřů je trochu jiná. To si musíme přiznat. Od některých hráčů určitě čekáme víc. V ofenzivě kromě Adama Hložka, který splňuje veškeré parametry, které chceme, by nám zbývající hráči měli víc pomoct. Karlsson a Karabec, kteří třeba v minulých zápasech taky nebyli v optimální formě, nám pomohli. Asi to budeme točit víc a dostávat do hry víc hráčů. Budeme se muset zamyslet nad minutáži, jak to točit, aby hráči byli v neustálém tempu a někoho jsme naopak nepřetěžovali. To je na zamyšlenou," podotkl na sparta.cz sedmapadesátiletý kouč.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.