Jeden bod ze dvou šlágrů ho nevykolejil. Pořád tvrdím, že letos Sparta na útok na titul má, hlásí Fukal

Jeden bod ze dvou šlágrů ho nevykolejil. Pořád tvrdím, že letos Sparta na útok na titul má, hlásí Fukal

Protože má internacionál Milan Fukal nějakou historii jak ve Spartě, kde prožil v české lize nejúspěšnější období, tak v Jablonci, v jehož barvách v nejvyšší soutěži začínal, vždy fandí výhradně fotbalu a nedrží palce žádnému z týmů...

"Sparta má určitě lepší podmínky, měla mít navrch. Jablonec má užší kádr, navíc trenér Rada nerad mění sestavu, zatížení, které mají nyní oba týmy stejné, se mělo projevit. Ale v utkání se to nepotvrdilo. Výsledek byl pro mě překvapením," přiznal v komentáři pro aktualne.cz exreprezentant s devatenácti mezinárodními starty a dvěma mistrovskými tituly z let 2000 a 2001.

I když Sparta prohrála v Plzni, remizovala s Jabloncem a v tabulce, kterou ještě nedávno vedla, se propadla až na třetí pozici, Fukal stále neztratil víru v primát, který by byl prvním po sedmi letech ticha. "Přesto pořád tvrdím, že letos Sparta na útok na titul má. Sice se říká, že porážka v Plzni a nyní domácí remíza s Jabloncem, tedy utkání s týmy, které jsou schopny jí konkurovat, ukázaly, že není tak silná, jak se na začátku představovala, jak by chtěla. Ale zápasů je před námi ještě hodně," upozornil ve sloupku pro aktualne.cz odborník, jehož zavedla fotbalová cesta i do bundesligy.

Hosté ze Střelnice bodovali na Letné po nezvládnutém souboji jinak renomovaného středního obránce Dávida Hancka. "Už delší dobu pozoruji, že český fotbal má potíže s kvalitními stopery. Paradoxně. Bývaly doby, kdy jich bylo hafo, spousta, nastupovali i na jiných pozicích - kraj obrany, defenzivní záloha. Ale teď nějak nejsou. Jablonec vyrovnal, když Čvančara předskočil Hancka. To je pro stopera nepříjemná situace, dobře jsem to poznal. Útočník je o myšlenku napřed, skočí tam, obránce prohraje souboj a soupeř nečekaně vyrovná. Když dá mužstvo další dva góly, zapomene se na to, rozebere se situace interně. Ale tohle je hodně špatné, to moc na náladě nepřidá," zakončil na aktualne.cz šestačtyřicetiletý rodák ze severu Čech.

Až moc žlutých pro Jablonec? Myslím, že v době, kdy hrál trenér Rada, byl fotbal trochu jiný, reagoval Vrba

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.