Lafata o Spartě: Přijde mi, že je to poslední roky stejné. Vždycky je plno zraněných. A chybí mi střelec

Lafata o Spartě: Přijde mi, že je to poslední roky stejné. Vždycky je plno zraněných. A chybí mi střelec

Čerstvý čtyřicátník a historicky nejlepší střelec Sparty v evropských pohárech David Lafata nechyběl v neděli na Letné a duel svých dvou bývalých klubů tak viděl na vlastní oči.

"Na zápasy s Jabloncem jezdíme s rodinou pokaždé. Nemůže nám to pokazit žádný výsledek, ať vyhraje Sparta nebo Jablonec. Ne tedy, že bych jel na Letnou kvůli tomu, ale dostal jsem od Sparty dres se čtyřicítkou," pochlubil se v interview pro gol.cz někdejší reprezentant Česka.

Po remíze 1:1, která nepotěšila zejména domácího favorita, se zastavil jak v kabině Sparty, v jejímž trikotu ukončil profesionální kariéru, tak v šatně Jablonce, z nějž se do slavného "S" dostal...

"Po zápase jsem se samozřejmě stavil v kabině Sparty i Jablonce. Bylo to moc příjemné, mám známé v obou mužstvech. Přiznám se tedy, že výhru jsem přál víc Spartě, ta body potřebuje. Nesmí je ztrácet v boji o titul. Bylo ale vidět, že oba týmy měly za sebou čtvrteční utkání v evropských pohárech," přidal na gol.cz Lafata.

Ten považoval dělbu bodů za spravedlivou. "Možná ke konci Sparta soupeře přitlačila, ale vyloženou šanci si nevytvořila. Vyprodukovala jen střely zpoza vápna," nechal se slyšet bývalý forvard Austrie Vídeň, jenž se vyjádřil také k rozjezdu soutěže a vůbec začátku sparťanského ročníku.

"Začátek sezony nás nevnadil. Ale přijde mi, že je to poslední roky stejné. Vždycky je plno zraněných. A chybí mi střelec. Když Sparta potřebovala dát Jablonci druhý gól, rozcvičovali se stopeři Štetina s Panákem a záložník Souček. Adam Hložek to sám neutáhne," varoval realizační tým úřadujícího vicemistra Lafata, jehož slova publikoval portál gol.cz.

Csaplár velmi pečlivě sleduje Hložka a má pro něj stejnou radu jako měl kdysi Klinsmann pro Zicklera...

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.