Kuchta, Krmenčík či Tecl? Kdo by měl hrát na hrotu Slavie dle Šmicera s Kukou?

Kuchta, Krmenčík či Tecl? Kdo by měl hrát na hrotu Slavie dle Šmicera s Kukou?

Palebná síla, ze které jde strach. Tak přesně tím disponuje Slavia, která na hrotu může nasadit Jana Kuchtu, Michaela Krmenčíka, Stanislava Tecla i Ivana Schranze. Jelikož posledně jmenovaný nachází v Edenu využití spíš na podhrotu či na krajích zálohy, o místo v útoku se poperou první tři. Komu z nich by daly přednost legendy klubu Pavel Kuka s Vladimírem Šmicerem?

Zatímco na pozici stopera počítá kouč červenobílých Jindřich Trpišovský jednu ztrátu za druhou, v ofenzivě má spíš přetlak jako hrom. A to zvlášť teď, kdy se Krmenčík dal dohromady po těžkém zranění a hlasitě se hlásí o své místo na slunci. Vidět byl i v minulém kole, kdy coby žolík z lavičky dopomohl k obratu v derby na Bohemians.

„Já si myslím, že právě Michael určitě může být klíčovým hráčem týmu. Své kvality ostatně naznačil už v Ďolíčku, kde si připsal gól a asistenci. Věřím, že se bude ještě hodně zlepšovat a že právě on se stane útočníkem mužstva číslo jedna,“ uvedl v rozhovoru s novináři někdejší hráč Liverpoolu Vladimír Šmicer, jehož podobizna visí na zdech Edenu.

„Na Michaela jsem i já hodně zvědavý Musí ještě trochu potrénovat, ale věřím, že se do toho brzy zase dostane. Pak uvidíme, jak se v té nabité konkurenci prosadí,“ řekl zdrženlivějším tónem Pavel Kuka, bývalý elitní kanonýr sešívaných.

„Nejlepším útočníkem je pro mě každopádně ten, co dává góly. A tím je pro mě hlavně Honza Kuchta. To třeba na Standu Tecla je zase obrovská spolehlivost, co se týče jeho pracovitosti pro celý tým,“ dodal Kuka.