Nečekané rozhodnutí! FAČR si peníze od Sparty nepůjčí, dluh za Strahov uhradí ze svého

Nečekané rozhodnutí! FAČR si peníze od Sparty nepůjčí, dluh za Strahov uhradí ze svého

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) se už rozhodla, jakým způsobem uhradí České unii sportu (ČUS) a Českému atletickému svazu (ČAS) dluh za strahovské pozemky. Pomocnou ruku v podobě půjčky nabízela asociaci kromě jiných i pražská Sparta, svaz se ale rozhodl závazky uhradit ze svého.

A rozhodně nejde o zanedbatelnou částku. Podle informací médií dluží FAČR sumu okolo 200 milionů korun. Navíc pokud by ji neuhradil do konce září, naskakovalo by mu penále v údajné výši 2,5 milionu korun měsíčně. K tomu ale nedojde,. Závazky totiž uhradí v termínu a ze své kapsy. 

"Ukutečníme nové poptávkové řízení. A to ve světle skutečnosti, že závazky k ČUS a ČAS budou do 30. září již vypořádány a předkupní práva tím odblokována. Znovu se bude VV FAČR aktuální situací zabývat na svých dalších zasedáních," uvedl v tiskové zprávě předseda českého fotbalu Petr Fousek.

Ten tak nevyužije nabídku Sparty ani jiných orgánů, která asociaci nabízely možnost půjčky. Podle vedení FAČR je totiž v transparentním zájmu fotbalu, aby asociace zůstala dál maximálně nezávislá.