Žádný Arteta nebo Klopp. Henry jmenoval čtyři trenéry, které skutečné uznává

Žádný Arteta nebo Klopp. Henry jmenoval čtyři trenéry, které skutečné uznává

Na celém světě se nachází celá řada hvězdných manažerů, ne všichni si ale vysloužili obdiv slavného fotbalisty Thierryho Henryho.

Ten se nyní sám vydal na trenérskou dráhu, a tak nejspíš vyhledává nějakou inspiraci. Pokud jste doposud nevěděli, ke komu vzhlíží, nyní vám to sám tento legendární francouzský útočník odhalil. Jeho zrak se upřel na drsné anglické podmínky. 

„Premier League je vskutku velmi našlapanou ligou. Abyste v ní byli úspěšní, musíte se umět adaptovat. Co musím přiznat, můj obdiv si nejvíce zasloužili tři manažeři, a sice Marcelo Bielsa (Leeds United), Graham Potter (Brighton) a Pep Guardiola (Manchester City),“ odhalil Henry ve výpovědi pro Sky Sports.

Jen v Premier League jeho výčet nekončil. „Zároveň nemohu opomenout ani čtvrtou, mou osobní preferenci, ačkoliv z nižší soutěže, kterou je Scott Parker (Bournemouth),“ přidal další hvězdné jméno do sbírky.

Slavný francouzský forward má očividně vytříbený vkus a ani se není čemu divit, že preferuje taková jména, která dokáží pracovat s kádrem, i když k tomu nemají vysoké finanční prostředky.

Takový Brighton na úvod nové sezony Premier League nestačí udivovat a Leeds United naopak pod vedením Bielsy pravidelně sklízí chválu za velmi otevřený a ofenzivní fotbal, který praktikují proti komukoliv, včetně velkých soupeřů.

Zdroj: Sky Sports