Zaskočí Zlín obřího favorita Spartu? Na absence v obraně se nemůžeme vymlouvat, odmítá roli alibisty Jelínek

Zaskočí Zlín obřího favorita Spartu?  Na absence v obraně se nemůžeme vymlouvat, odmítá roli alibisty Jelínek

Zkusit zaskočit favorizovanou Spartu a připravit ji čtvrtou soutěžní nevýhru v řadě. Tak s takovým cílem půjde do sobotního utkání proti Letenským celek Zlína, který v duelu může pouze překvapit. A v í to i trenér Jan Jelínek, 

Kolísavé výkony a s nimi ruku v ruce vzrůstající marodka. Tak přesně tyto problémy teď nejvce trápí zlínského kouče Jelínka, jemuž minulý týden v derby na Slovácku chybělo hned šest hráčů. Po souboji o vládce Moravy se k nim navíc přidal i vyloučený stoper Vclav Procházka.

„Není to snadná situace. Každý vidí naše absence v obranných řadách, ale nemůžeme naříkat. Měli jsme týden na zkoušení, abychom našli tu nejlepší variantu,“ uvedl v rozhovoru pro iDnes sám Jelínek.

Právě defenziva ale patří k nejslabším článkům Fastavu. S osmnácti inkasovanými góly má vůbec nejprostupnější obranu v soutěži, což by se jistě mohlo projevit i proti Spartě.

„Nejde bezhlavě útočit, ale také nemůžeme hrát při zdi. Kolem šestnáctky má Sparta velikou kvalitu a nemůžeme dovolit, aby nám lítal do vápna jeden balon za druhým,“ poznamenal Jelínek, jenž spoléhá i na speciální kulisu. Poprvé v sezoně se totiž bude hrát pod umělým osvětlením.

„Atmosféra je pak jinačí a fotbalovější. Těším se. Navíc proti Spartě, kterou trénuje taková persona jako Pavel Vrba. Doufám, že od začátku bude v zápase hodně emocí. Když je dostaneme na trávník, dokážeme potom podat lepší výkon,“ konstatoval Jelínek.

Zdroj: iDnes.cz