Zastavit Lukakua znamená zastavit Chelsea? Tuchel prý potřebuje útočníky, aby pomohli hvězdnému Belgičanovi

Zastavit Lukakua znamená zastavit Chelsea? Tuchel prý potřebuje útočníky, aby pomohli hvězdnému Belgičanovi

Prestižní fotbalový server Goal.com si všiml, že při sobotní porážce londýnské Chelsea s Manchesterem United byla zcela vymazána ze hřiště belgická hvězda hrající za Blues Romelu Lukaku. Neutralizace Lukakua tak prý ukázala kouči Chelsea Thomasi Tuchelovi, že potřebuje k hvězdnému Belgičanovi ofenzivní posilnění.

Lukaku se v utkání s City dotkl míče pouze jednadvacetkrát a úspěšnost jeho přihrávek dosáhla pouze třiatřiceti procent. Na branku pak nevystřelil ani jednou.

„Nemyslím si, že je nutné spojovat neúspěch v zápase s Romelem,“ cituje Goal.com pozápasová slova trenéra Tuchel. „Když jsme dorazili k Romelovi, útok už byl v polovině, protože nebylo dost lidí. Byl to tedy týmový problém a ne individuální problém,“ bránil německý kouč svého svěřence.

City tak nyní ukázaly, že Lukakua lze zastavit, pokud je nebude mít podporu ze středové fáze. „A přestože Tuchel to - do jisté míry - může napravit některými taktickými vylepšeními, ostatní ofenzivní články musí zesílit,“ píše server s tím, že to může být cestou k titulu.

Zdroj: Goal.com

Kadeřábek zazářil v dresu Hoffenheimu, gólem a asistencí sestřelil Wolfsburg. Jak si vedl Leverkusen?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.