Lens udělil fanouškům, kteří vtrhli na hřiště, zákaz na minimálně devět měsíců

Lens udělil fanouškům, kteří vtrhli na hřiště, zákaz na minimálně devět měsíců

Francouzský deník L’Équipe informoval, že se Lens rozhodl na minimálně devět měsíců zakázat vstup příznivcům, kteří vtrhli na hřiště během jejich výhry nad Lille v šestém kole Ligue 1.

Disciplinární komise orgánů Ligue 1 by podle očekávání měla vynést konečný verdikt ohledně událostí, které odložily začátek druhé poloviny utkání o půl hodiny, když se fanoušci obou klubů střetli.

Klub z Lens vzal věci také do svých rukou a ředitel Arnaud Pouille oznámil, že Lens uplatní své právo zakázat těm, kteří vstoupili na hřiště, účast na zápasech na 9-36 měsíců. Dotyčný zákon počítá se zákazem činnosti až na 36 měsíců a dalších 18 jako podmíněným trestem. V praxi tak bude těm, kteří vběhli na hřiště, zakázán vstup na stadion na devět měsíců, a těm, kteří se účastnili dalších incidentů, se jejich zákaz dokonce zdvojnásobí.

Zákaz vstupu na stadion již dostalo 17 chuligánů, přičemž podle odhadů se bojů na hřišti zúčastnilo přibližně 120 výtržníků. Klub nyní vede vyšetřování za účelem najít zbytek.

Ředitel Lens rovněž vyjádřil překvapení nad tím, že Angers byli po jejich utkání s Marseille nuceni uzavřít pouze jeden sektor, zatímco Lens bude muset hrát svá další dvě domácí utkání před prázdným stadionem.

Zdroj: getfootballnewsfrance.com.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.