Někteří hráči si to spletli s exhibicí a vůbec jim to nešlo, zlobil se trenér Slavie po výhře nad Hradcem Králové

Někteří hráči si to spletli s exhibicí a vůbec jim to nešlo, zlobil se trenér Slavie po výhře nad Hradcem Králové
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský byl po utkání s Hradcem Králové logicky rád za další tříbodový zisk svých svěřenců. Rozčílila ho ale pasáž po čtvrtém gólu, kdy fotbalisté Slavie mírně vypustili závěrečnou pasáž druhého poločasu. Trpišovský to řekl v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

„Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. Nebylo to nic jednoduchého, i když to tak výsledkově vypadá. Hradec je velice dobře organizovaný tým, který měl před tímto zápasem pět výher, nedostával góly a hrál velice dobře se silnými týmy, a to ukázal i tady,“ hodnotil trenér Slavie utkání. „Nám pomohl ten rychlý gól na začátku. Pak jsme hráli dobře. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nedali,“ dodal posléze.

Pětačtyřicetiletý trenér byl zároveň na své některé své svěřence naštvaný za jejich vypuštění druhé části zápasu. „Mrzí mě těch posledních dvacet minut. Myslím si, že lidé, kteří přišli si nezasloužili za toho stavu 4:0, abychom hráli tak, jak jsme hráli. Někteří hráči si to spletli s exhibicí, která nám vůbec nešla. Ve finále jsme zkazili Mandymu (Aleši Mandousovi, brankáři Slavie, pozn. red.) čisté konto,“ zlobil se.

„Jsem rád, že jsme vyhráli, protože ten zápas nebyl jednoduchý a Hradec je velice dobrý soupeř. Když už jsme dostali ten zápas do stavu 4:0, do toho stavu, ve kterém jsme to utkání měli, tak mě mrzí, jak jsme hráli na konci,“ zopakoval Trpišovský do kamer.

Podle bývalého trenéra Liberce má Slavia stále problémy v zadních řadách. „Celkově potřebujeme větší organizaci a zodpovědnost vzadu. Jak hrajeme dobře na útočné polovině, tak naopak vzadu to není ono. Samozřejmě to je i tím, že nám chybí někteří hráči a hodně se to tam mění,“ domnívá se tak lodivod sešívaných fotbalistů. „Nesmíme mít takové výpadky, jaké jsme dneska měli,“ dodal Trpišovský na závěr.

Slavia nasázela Hradci čtyřku. Boleslavi se Slováckem nepomohl ani hattrick Ewertona

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.