Lipsko našlo svého střelce. Spoléhat na něj bude i v Lize mistrů

Lipsko našlo svého střelce. Spoléhat na něj bude i v Lize mistrů

Poté, co dal o sobě vědět Christopher Nkunku v Lize mistrů hattrickem proti Manchesteru City, zaznamenal v šestém kole Bundesligy další dva góly a asistenci, čímž výrazně pomohl Lipsku k sestřelení Herthy Berlín v Red Bull Areně.

Nkunku se tak pomalu ukazuje jako skutečný lídr mužstva Jesse Marsche, ve kterém nyní dostává hodně prostoru. Díky tomu je třiadvacetiletý fotbalista na hřišti více u míče a slaví i úspěchy. „Vždy jsem byl rychlý a v našem novém herním stylu to je více znát,“ cituje Nkunkuova slova pro německý Bild server Bundesliga.com. Přestože Lipsko padlo v úvodním zápase Ligy mistrů právě s City výsledkem 6:3, Nkunku si zajistil prvním hattrickem v kariéře po zápase mnoho novinových titulků.

Útočník německého celku se stal totiž teprve čtvrtým fotbalistou v historii Ligy mistrů, který vstřelil v jednom zápasu tři góly, a přesto skončil na straně poražených. Ocitl se tak po boku Portugalce Ronalda (za Real Madrid proti Manchesteru United), Garetha Balea (za Tottenham proti Interu Milán) a Irfana Can Kahveciho (za Istanbul Basaksehir proti Lipsku z minulé sezóny).

„Není tak překvapující, že se mi teď před brankou daří tak dobře, protože na sobě nyní hodně pracuji,“ uvedl Francouz v barvách Lipska. „Tvrdě na sobě ale pracuje celý tým,“ dodal pro Bild třiadvacetiletý fotbalista posléze.

„Výhra nás těší, ale zápas je teď už za námi a všichni se připravujeme na Bruggy, protože chceme v Lize mistrů uspět,“ uvedl fotbalista saského klubu dále v rozhovoru. Právě Lipsko totiž čeká v úterý další zápas Ligy mistrů s belgickým klubem Bruggy a určitě se bude spoléhat právě na Nkunkua, který vypadá, že chytil životní formu.

Zdroj: Bundesliga.com

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.