Rád bych si jednou zachytal ligu. A parádní by bylo, kdyby to bylo ve Viktorce, hlásí "žižkovský Neuer" Myška

Rád bych si jednou zachytal ligu. A parádní by bylo, kdyby to bylo ve Viktorce, hlásí "žižkovský Neuer" Myška

Sedmnáctiletý teenager Vojtěch Myška je členem Viktorie Žižkov od letošního února a právě teď už plnohodnotně patří do brankářské party tradiční pražské značky.

Jaký byl přesun do metropole z Regionální akademie Ústeckého kraje v Teplicích? "Byl to trochu šok, ale příjemný. Taková nabídka se neodmítá, věděl jsem, že to může být cesta, jak se posunout opět dál. Ale zároveň, že půjde o velký závazek a odpovědnost," uvedl na webu fkvz.cz gólman, jehož starší bratr obléká trikot Loun a mladší sourozenec zase bojuje za FK Baník Most-Souč.

Naskočit v šestnácti letech mezi profíky nemusí být úplně snadné. "Strach jsem rozhodně neměl. Trochu nervózní jsme byl, to je logické, ale obavy jsme neměl. Navíc jsem znal dobře z předchozí spolupráce trenéra brankářů Vaška Wintera, takže jsem věděl, co mě čeká a těšil jsem se," objasnil Myška.

Zkušenější borci ho podle jeho slov přijali naprosto skvěle. "Od první chvíle si to užívám, kluci i Vašek jsou skvělí parťáci. Ten půlrok mi hrozně moc dal," doplnil mladý brankář, jenž kromě přípravných duelů odchytal také oba dva zápasy MOL Cupu. "Té důvěry si moc vážím a snažím se jim ji na place vracet. Není tajemstvím, že mým vzorem je Manuel Neuer. Takže jsem rád, že ve Viktorce po mě chtějí podobné věci, které praktikuje na hřišti on."

Žižkov je sice v tabulce po špatném startu až třináctý, jeden z náhradníků Soukupa a Švengera je ovšem osobně spokojen. "Jsem maximálně spokojený. Dostal jsme možnost trénovat v profesionálním týmu, je tu skvělá parta a výborní trenéři. Navíc dostávám šanci v brance, vděčný jsem i za zápasy v béčku. Moc si téhle šance vážím a budu dělat vše pro to, abych Viktorce důvěru splatil. Rád bych si jednou zachytal ligu. A kdyby to bylo v dresu Viktorky, bylo by to parádní," zakončil.

Příbrami hrozí odpočet bodů. Etickou komisi FAČR ovládl duch Čistého fotbalu, chystá se na Berbrův spis

Zdroj: fkvz.cz