Na Liberec nemůžu říct špatné slovo. Kluci i všechno ostatní v klubu funguje, září Tupta

Na Liberec nemůžu říct špatné slovo. Kluci i všechno ostatní v klubu funguje, září Tupta

Ľubomír Tupta už má na kontě dvě vítězné branky v řadě a na své podještědské misi se tedy začíná pozvolna rozjíždět. Hlavně díky němu už ostatně Slovan opustil sestupové pozice...

"Začátek angažmá nebyl zrovna takový, jaký jsem si představoval, což bylo způsobené i tím, že jsem dlouho nehrál. Zápasy jsou přece jen trochu něco jiného než tréninky. Cítím, že se do toho dostávám a jsem rád, že jsme to zvládli," informoval na webu fcslovanliberec.cz svěřenec kouče Luboše Kozla.

Jako ofenzivně laděný hráč má ovšem na trávníku také spoustu defenzivních úkolů. "Není to zrovna jednoduché. Každopádně trenér mi řekl, co musím dělat, tak to musím dělat. Chtěli jsme Jablonec porazit, dělali jsme pro výhru všechno. Takže není to lehké, ale když mám něco dělat, budu to dělat," pokračoval na klubových stránkách Slovák.

O Fortuna:lize má pozitivní mínění i přesto, že v ní toho ještě tolik neodehrál. "Jsem tu zatím dost krátce, ale v lize působí dost Slováků, takže jsem se trochu informoval. Kluci mi už předtím říkali, že nejde o jednoduchou soutěž a že je hodně soubojová. Připravil jsem se na to a zatím to beru jen pozitivně. Liga je vážně dobrá a kvalitní, věřím, že se můžu posunout dál," doplnil.

Mohl by pod Ještědem setrvat i delší dobu? "Na Liberec nemůžu říct špatné slovo. Kluci i všechno ostatní v klubu funguje. Na závěry je ale ještě moc brzy, do smlouvy se zanesla i opce, každopádně na ni vůbec nemyslím. Nezabývám se tím, co bude po sezoně, budu to řešit, až na to přijde čas," ozřejmil na fcslovanliberec.cz Tupta, jehož poslední trefa padla ze standardky... "Ronaldo je odmalička mým vzorem. Podobné zakončení zkouším každý den na tréninku, věřil jsem, že to tam padne. A stalo se, jsem rád a hlavně mám radost z toho, že šlo o vítězný gól, který pomohl ke třem bodům z derby. Ještě když jsem byl o trochu mladší, na videa jsem koukal. Teď už to kopu podle sebe, jak jsem říkal, snažím se tyto kopy trénovat každý den. V poslední době jsem se trefoval. Trenér mě na ně poslal a jsem mu vděčný za příležitost," zakončil třiadvacetiletý rodák z Prešova.

Baníkovec Almási si vystřílel premiérovou pozvánku do slovenské reprezentace

Zdroj: FC Slovan Liberec