Nejen Novák. Kdo vše se vrátil Šilhavému do týmu, který má před sebou války s Walesem a Běloruskem?

Nejen Novák. Kdo vše se vrátil Šilhavému do týmu, který má před sebou války s Walesem a Běloruskem?
OBSAHUJE VIDEO

Kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 bude pokračovat už co nevidět. Česká reprezentace přivítá Wales v pátek 8. října 2021 v Edenu, s tím, že zápas proti Bělorusku odehraje národní tým v pondělí 11. října na neutrálním stadionu v ruské Kazani.

V nominaci je právě teď 22 hráčů. Hlavní trenér Jaroslav Šilhavý a jeho asistenti si tak nechali jedno místo volné, které obsadí nejpozději v pondělí, kdy sraz vypukne.

Ve srovnání se zářím se marodka výrazně ztenčila, byť na ni přibyl například Jakub Jankto z Getafe. Realizační tým už ovšem může počítat s Janem Bořilem, Ondřejem Čelůstkou, Filipem Novákem, Lukášem Masopustem, Petrem Ševčíkem či Patrikem Schickem, jehož branky na minulém srazu chyběly.

"V září to byla taková kalamita. Ze zdravotních a dalších důvodů jsme nemohli počítat s více než dvaceti hráči. Teď byla situace přeci jen příznivější, i když mimo je stále docela dost hráčů,“ pronesl Jaroslav Šilhavý na stránkách fotbal.cz.

"Jak v zápase proti Walesu, tak proti Bělorusku, musíme pomýšlet na vítězství. V září nám chyběly góly, i když do šancí jsme se dostávali. S hráči, kteří se po zranění vracejí v čele s Patrikem Schickem, bychom v ofenzivě měli být silnější. Chceme vykročit za druhým místem ve skupině," odtajnil nejbližší plány devětapadesátiletý odborník.

A koho všechno tedy povolal?

Nominace áčka na říjnový program:

Brankáři: Mandous, Staněk, Vaclík

Obránci: Bořil, Brabec, Coufal, Čelůstka, Kalas, Matějů, Novák, Zima

Záložníci: Barák, Hložek, Holeš, Král, Masopust, Pešek, Sadílek, Souček, Ševčík

Útočníci: Schick, Vydra

Zdroj: repre.fotbal.cz