Bellingham, Wirtz, Musiala a Reyna. Podívejte se na čtyři mladé záložníky světové úrovně v Bundeslize

Bellingham, Wirtz, Musiala a Reyna. Podívejte se na čtyři mladé záložníky světové úrovně v Bundeslize

Čtyři teenageři, všichni týmoví špílmachři ve svých klubech a všichni na startu své kariéry: Jude Bellingham, Florian Wirtz, Jamal Musiala a Gio Reyna. Bundesliga nabízí jedny z nejlepších mladých záložníků světa.

Jude Bellingham

Věk: 18

Klub: Borussia Dortmund

Země: Anglie

Bellingham byl za poslední dobu chválen trenéry zvučných jmen, jako jsou Pepe Guardiola, Mats Hummel a Jordan Henderson. A lze očekávat že chvála přibude i od dalších koučů fottbalu. „Je o tři roky mladší než já, je to šílené,“ řekl po gólu Angličana jeho spoluhráč a norský snajpr Erling Haaland po vítězství nad Besiktasem v úvodním zápase letošního ročníku Ligy mistrů. „Je neuvěřitelný,“ dodal.

Další asistenci v Lize mistrů si Bellingham připsal i ve druhém utkání Ligy mistrů proti portugalskému Sportingu Lisabon. Navíc se stal nejmladším hráčem, který odehrál 10 utkání v milionářské soutěži, a to ve věku 18 let a 91 dní.

„Líbí se mi způsob, jakým hraje fotbal,“ řekl hlavní trenér Dortmundu Marco Rose na adresu záložníka. „Je to agresivní hráč, ale zároveň je ochotný na sobě pracovat. Chce zlepšit svoji hru a ví, že má stále prostor ke zlepšení,“ dodal dále Rose.

 „Má nejen techniku, ale i konkurenceschopnost a vyspělost ... je to velmi nadějný hráč,“ řekl o mladém Angličanovi trenér reprezentace Albionu Gareth Southgate při nominaci do svého týmu pro EURO 2020.