Osobně bych VAR zakázal, překvapil Uhrin. Podle něj se jde po výsledcích na úkor férovosti až příliš...

Osobně bych VAR zakázal, překvapil Uhrin. Podle něj se jde po výsledcích na úkor férovosti až příliš...

Dušan Uhrin starší (78) se dočkal od tuzemského klubu fair-play ceny za celoživotní postoj a v rámci svého proslovu se vyjádřil také k tématům jako VAR. 

Čemu všemu přičítá někdejší slavný trenér s pestrou klubovou minulostí nárůst záludných a mnohdy až brutálních nedovolených zákroků?

"Divím se zákrokům, které se teď vyskytují. Lokty do obličeje a tak. Podle mě jich je teď moc. Příliš se jde po výsledcích na úkor férovosti a mělo by se to vymýtit. Dřív to bylo lepší, protože se v tom netočilo tolik peněz jako nyní," pronesl na webu ČT Sport bývalý kouč Sparty, Teplic, Chebu i Hradce Králové.

Řadu mezer má podle kouče vicemistrů Evropy z roku 1996 i technologie videorozhodčího, jejímž zastáncem rozhodně není...

"Je to těžká otázka, ale pokud mám říct svůj názor, tak by VAR neměl být. Zůstává kolem něj hodně otázek. Osobně bych ho zakázal. Jsou některé věci, které i ten VAR řekne, že to tak bylo, a když se na to pak podíváte...," kroutil hlavou serverem ceskatelevize.cz citovaný odborník, jenž v minulosti vedl i AEL Limassol, Al-Nassr, Maccabi Haifa, AIK Stockholm, APOEL Nikósie, Dinamo Tbilisi nebo Slovan Bratislava.

Babiš komolí jméno státu, v němž je premiérem. Že to je Česko, nikoli Čechy, ho poučí sportovci. Přidá se i fotbal?

Zdroj: ceskatelevize.cz