Zvednutý prst Baha? Žluté by měly být za tvrdé zákroky, ne nějaké nesportovní chování a gesta, míní šéf Slavie

Zvednutý prst Baha? Žluté by měly být za tvrdé zákroky, ne nějaké nesportovní chování a gesta, míní šéf Slavie
OBSAHUJE VIDEO

Jubilejní derby s pořadovým číslem 300 bylo hodně bojovné a vidět to bylo i na počtu žlutých karet. Zatímco domácí Sparta jich obdržela pět, Slavia sedm a k tomu jednu červenou.

"Je to hodně. Nevím ani, kolik jich padlo celkem, žluté karty by ale měly být za tvrdé zákroky, ne nějaké nesportovní chování a gesta. Alex Bah zvedne prst jako jedničku a hned dostane kartu, a pak se netrestají tvrdé zákroky, je jedno, z jaké strany. Je to bojovný zápas, žluté karty by měly být za věci, kdy se přerušuje nějaká akce, nebo je to tvrdší faul. Karty za jiné věci jsou někdy zbytečné," vyjádřil svůj názor kouč poraženého celku Jindřich Trpišovský.

Jeho družině skončila i fantastická rekordní série 54 ligových duelů bez prohry, stejně jako šňůra 14 derby bez porážky. Trpišovského to však nijak nevykolejilo. "Pro mě ty série nic neznamenají. Ztratili jsme tři body, prohráli jsme zápas, který se počítá do tabulky. Žádné série vám do tabulky body nepřidají. Jediné, co se ve fotbale počítá, jsou body, vítězství a zvládnuté zápasy. Pro mě je rozhodující to, že jsme ztratili tři body a náš konkurent v tabulce má o tři navíc. To je jediné, co je pro mě důležité. Koukám na věci, které můžeme ovlivnit – uzdravit hráče, sladit tým a zapracovat na nějakých věcech. To je jediné, na co se musíme soustředit. Jsme v trochu jiné situaci, než jsme byli před sezonou. Počítali jsme s určitým složením v defenzivě, které teď není. Pro nás je to práce každý den. Pro kluky to není jednoduché, protože trávíme spoustu času na videu, pitváme se v nějakých situacích, které tolik v loňské sezoně nebyly. Že skončily série mi je teď jedno. Jediné, co mě mrzí, je, že jsme prohráli zápas, prohráli jsme 300. derby. Jestli to souvisí s nějakou sérií je nepodstatné,“ přidal na webu slavia.cz nadřízený Mandouse, Stanciua, Lingra a spol.

Titul obhajující sešívaní jsou po desátém kole v tabulce třetí, mají však zápas k dobru. "Bude to boj, už před sezonou jsem říkal, že letos bude špička hodně vyrovnaná. Plzeň má nesmírně zkušený a kvalitní tým s dobrým trenérem, musí se s nimi jednoznačně počítat, což dokazují. Bude to boj o každý bod a ztrátu v tabulce, budou rozhodovat vzájemné zápasy, nebude to odtržené jako loni. Bude to boj, pro lidi a ligu je to jen dobře, my musíme makat, budovat a uzdravit nebo dotrénovat některé hráče. Fotbal je náročný, potřebujeme se dát dohromady a být připravení na všechny zápasy, žádný není jednoduché zvládnout,“ uzavřel na slavia.cz pětačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Odrazili jsme se od základů a přidali naši kvalitu, která tady v té kabině je velká, zářil Čelůstka

Zdroj: slavia.cz

 

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.