Takhle se nedá hrát ani druhá liga. Jsme biti za nezodpovědnost, smutní karvinský nestor Bolek

Takhle se nedá hrát ani druhá liga. Jsme biti za nezodpovědnost, smutní karvinský nestor Bolek

Karviná zůstává ve Fortuna:lize jediným týmem, který dosud nezvítězil a zaslouženě je tedy díky čtyřem remízám a šesti prohrám na poslední příčce tabulky.

Petr Bolek, jenž hájí tři tyče MFK spolu s Vladimírem Neumanem, z toho pochopitelně do stropu radostí neskáče. "Je to hrozné. Nepamatuji deset kol bez výhry. A navíc s mančaftem, jaký máme. Má kvalitu. A vidíte – máme čtyři body. Jenže problém je v nás. Zvednout se musíme sami. Je to o jednom vítězství. Doufali jsme, že přijde s Mladou Boleslaví. Musíme zvednout hlavy a jít dál. Nikdo jiný nám nepomůže," burcoval kabinu sedmatřicetiletý brankářský veterán.

Největší problém se zdá být v tom, že Karviná nezvládla spoustu zápasů, v nichž se dostala do vedení. "Nejsme schopni třeba jednogólový náskok ukopat, nějak ubránit – v Pardubicích, s Teplicemi, se Zlínem. A když dáme gól, za minutu – jako s Teplicemi – ho sami dostaneme. Nebo v Budějovicích: ustojíme tam těžké chvíle, dáme gól, ale za tři minuty necháme soupeře vyrovnat. Nevím, jestli to je nekoncentrovanost, nezodpovědnost. Tak se hrát nedá ani druhá liga. Jsme biti za nezodpovědnost," přiznal na idnes.cz někdejší brankář Kasimpasy, Plzně, Senice či Spartaku Trnava.

To, že by bylo problémem 12 zahraničních hráčů, kteří si ke Karviné nevybudují potřebný vztah a za půl roku či rok mohou být zase jinde, si nemyslí. "Češi, Slováci, cizinci. Není to o tom, abychom špatné výkony a výsledky na někoho házeli. Jsme jeden tým. A na nás Češích a Slovácích je, abychom si to ukočírovali. Každý někdy uděláme nějakou chybu, ale problém je, že se nám to stává v každém zápase, za což jsme biti. Navíc když nedáme o gól více než soupeř," podotkl idnes.cz citovaný svěřenec trenéra Jozefa Webera.

Nastavení mužstva je podle něj dobré. "Plníme, co si řekneme, ale někdy jako když utne. Jako teď s Boleslaví. První poločas byl dobrý, měl náboj. Tak by měla vypadat naše bojovnost, nedali jsme soupeři pomalu ani metr místa. Jen jsme nevstřelili gól. Jenže ve druhém poločase už to nebylo, hrál soupeř. K tomu uděláme chybu, dostaneme gól. Musíme se z toho dostat poctivostí, hrát jednoduchý fotbal a nějak utkání už dokopat k výhře. Kolikrát jsme vedli, snad v pěti zápasech, a přesto jsme to neudrželi. Nynější repre pauza nebude pro nás příjemná, budeme se v tom koupat. Všichni cítíme, že to není dobré. Chceme se zlepšit, ale chtění někdy nestačí. A mrzí mě, že jsem v sezoně ještě neudržel čisté konto. To je také rarita," uzavřel na idnes.cz gólman, jehož soubor se po repre pauze představí na hanáckém Andrově stadionu.

Svědík krotí euforii ohledně Jurečky: Kdyby byl takový kanonýr, dal gólů mnohem víc

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.