Dočkal znovu může být hodně platný, míní Koller a dodává: Sparta se teď může odrazit až k titulu

Dočkal znovu může být hodně platný, míní Koller a dodává: Sparta se teď může odrazit až k titulu

Až se rozhodující muž nedávného derby Lukáš Haraslín ještě víc adaptuje a sžije s letenským týmem, může být ještě lepší. Toť názor exsparťana Jana Kollera na adresu slovenského reprezentanta, který se stal poslední letní posilou úřadujícího domácího vicemistra.

Mohl by ještě ve Spartě sehrát významnou úlohu čerstvě třiatřicetiletý Bořek Dočkal, jenž si zahrál v nejvyšší soutěži téměř po dvou měsících? "V derby extra velkou minutáž nedostal, ale pro Spartu je dobrá zpráva, že je zpátky. Pokud se dostane do svojí obvyklé formy, znovu může být hodně platný," pronesl na stránkách ch isport.blesk.cz "Dino".

Kouč Pavel Vrba nasadil jak proti Glasgow Rangers (1:0), tak proti Slavii (1:0), úplně stejnou základní sestavu. "Vypadá to, že se Sparta momentálně dotýká ideálu, tým je dobře poskládaný. Do budoucna se sestava může lišit jen na hrotu, kde místo Minčeva může hrát Drchal či Pulkrab, nebo na podhrotu. Defenziva a záložní řada vypadají pevně, i když třeba po návratu zraněného Krejčího mladšího může dojít ke změnám," přidal na stránkách Sportu nejlepší střelec v historii českého národního mužstva.

Poslední dny se slavnému "S" z Letné evidentně povedly a klidně by to mohlo znamenat i blýskání na lepší časy. V čem je soudobé mužstvo jiné, než soubor kádr, jemuž ještě velel Václav Kotal? "Stačí se podívat do defenzivy, vždyť i derby odehrála s nulou vzadu. Někdo může namítnout, že 1:0 je málo, ale sebevědomí týmu může tenhle výsledek nakopnout stejně jako třeba 5:0. Vyhrané derby je nejvíc, zvlášť po takhle dlouhé šňůře Slavie. Sparta se teď může odrazit až k titulu, na nic menšího ani nemůže pomýšlet. Tohle je ideální odrazový můstek. Spartě se navíc daří i v pohárech, v Evropské lize hraje o postup ze skupiny. Tohle všechno jí může pomoct," uzavřelo na iSport.cz bývalé ofenzivní tykadlo Anderlechtu, Dortmundu i Monaka.

Pešek je hráč, kterého Sparta hrozně potřebovala, říká Straka a chválí i Haraslína s Panákem. Jaká slova má pro Ousoua?

Zdroj: isport.blesk.cz