Druhý Venezuelan v historii Sigmy disponuje vyšší pohyblivostí a mírou kreativity. Dostane i další šance?

Druhý  Venezuelan v historii Sigmy disponuje vyšší pohyblivostí a mírou kreativity. Dostane i další šance?

O víkendu debutovali za Sigmu Olomouc hned dva fotbalisté. Jednak Jiří Spáčil a jednak Ricardo José Piña Mujica, jenž si ve vršovickém Ďolíčku zahrál po vystřídání Španěla Pabla Gonzálese celý druhý poločas.

Ten se stal teprve druhým Venezuelanem v historii hanácké značky. Tím prvním byl Antonio Romero, jenž ovšem žádnou výraznou stopu neudělal a v sezoně 2017/2018 odehrál pouhé čtyři minuty v rámci utkání s Brnem.

Pětadvacetiletý Piña, který je v Česku od roku 2017 a dříve prošel také béčkem Karviné či Hodonínem, na svou šanci čekal dva roky - hráčem klubu z Androva stadionu je totiž už od září 2019.

"Ricarda jsme měli v tréninku už několikrát a je vidět, že ofenzivní návyky má. Je tam vyšší pohyblivost a míra kreativity, proto jsme na hřišti chtěli udělat tuto změnu, aby tam přišel nějaký impulz. Myslím si, že to v úvodu poločasu nebylo vůbec špatné, prezentoval se celkem dobře a dodal hře kreativitu," hodnotil jeho příspěvek hlavní kouč Václav Jílek, jehož slova nabídl web sigmafotbal.cz.

Z premiantů v barvách aktuálně šestého celku Fortuna:ligy nevyhořel ani jeden. "Jak Ricardo, tak i Jirka Spáčil utkání zvládli. Nebyl tam nějaký výraznější problém,“ doplnil bývalý kouč Sparty.

Na Bazalech chtějí dobít baterky. Přípravný zápas v plánu není, ale polevit Baník taky nemůže...

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.