Hoftych mi psal, ať jsem tichý zabiják, uvedl Kuchta a vrátil se ke Spartě: My si to na jaře vezmeme zpátky

Hoftych mi psal, ať jsem tichý zabiják, uvedl Kuchta a vrátil se ke Spartě: My si to na jaře vezmeme zpátky
OBSAHUJE VIDEO

Protože jsou aktuálně zranění hned tři slávisté, čtyřiadvacetiletý forvard Jan Kuchta se v národním mužstvu potkal "jen" s týmovými kolegy Tomášem Holešem a Alešem Mandousem. O čem všem na své první reprezentační tiskové konferenci rychlík z Edenu hovořil?

O své nominační premiéře v reprezentačním áčku a dozvucích po derby...

"Tušil jsem, že by to už mohlo vyjít, protože ten poslední měsíc, nebo i od začátku sezony, jsem měl formu. Cítil jsem se dobře. Moc si to tady užívám. Jsem rád, že můžu být ve společnosti takových kluků. Jsem šťastný, že jsem i změnil prostředí. Tohle je taková náplast za ten nepovedený týden. Jsem opravdu šťastný, že tu mohu být, a je to pro mě splněný sen. Když jsem jel z Prahy domů a nejdříve mi psal pan Pešír a pak volal pan trenér Šilhavý, tak už jsem to derby hodil za hlavu. Něco jsem zaslechl, ale to by asi udělal každý, že by to takhle připomínal, protože je to největší zápas v Česku. Já už to tolik neposlouchám. My jsme měli nadvládu nějakou dobu, teď to převzala, doufám jen na jeden zápas, Sparta a my si to vezmeme na jaře zpátky,

O celé řadě gratulací...

"Ze Slavie samozřejmě, to byly takové normální. Asi vypíchnu gratulaci od trenéra Pavla Hoftycha, který mě vedl v Liberci. Napsal mi k tomu, ať jsem tichý zabiják."

O zranění jeho týmových kolegů Bořila, Ševčíka a Masopusta...

"To nás hodně mrzí, všichni tři měli formu. Předevčírem měli vyšetření v nemocnici u klubového lékaře a tam bohužel zjistili vážné zranění Honzy Bořila. To mě hrozně moc mrzí, je to náš kapitán ve Slavii a bude nám hrozně moc chybět. Jsem rád, že tu nejsem sám a mám tu aspoň ty dva kluky ze Slavie. Že mě vedou. Znám tady navíc plno kluků z mládeže. Z doby, kdy jsem byl ještě ve Spartě, znám Tomáše Wiesnera, Jakuba Peška pak z Liberce. Takže jsem nešel úplně do neznáma."

O Edenu, který hostí páteční střet s Walesem...

"Že se hraje zrovna na Slavii, to je samozřejmě takový bonus. Ale mně by asi bylo jedno, kde by se hrálo. Důležité je hlavně to, že jsem tady, že podáme výborný výkon a zvítězíme. Vstupenky jsem řešil až na poslední chvíli, nevěděl jsem, jak to tady s lístky chodí. Takže pojede jen přítelkyně."

O svých šancích na nějaké minuty v důležité kvalifikaci...

"Jsem nováček a vnímám konkurenci. Jsem na to zvyklý z klubu. Když na mě trenér ukáže, abych mančaftu na kousek zápasu pomohl, tak pomůžu, jak nejlíp budu moci. Samozřejmě víme, kdo je jednička, dvojka, trojka. A co bych mohl přinést? Všichni vědí, jak se snažím hrát, co jsou moje přednosti a kde mám nedostatky. Když dostanu možnost, nebudu se měnit. Budu hrát to, co je mi vlastní, a to, proč jsem se sem dostal."

Pět faktorů, které negativně ovlivňují současnou ne až tak přesvědčivou hru titul obhajující Slavie

Zdroj: fotbal.cz