Trpišovský teď připomíná kouzelníka, který tahá jména z klobouku, kritizuje Vízek. Vrbu naopak chválí...

Trpišovský teď připomíná kouzelníka, který tahá jména z klobouku, kritizuje Vízek. Vrbu naopak chválí...

Nedávná bitva o Prahu ukázala podle Ladislava Vízka na poctivou práci sparťanského kouče Pavla Vrby. Letenské "S" se podle jeho slov po slabších letech konečně rovná, což jde z velké části právě za explzeňským stratégem, z něhož čiší hlad po úspěchu.

"Tým drží pohromadě, v sestavě mi chybí jen zraněný záložník Krejčí junior. Leteňáci nemůžou chtít nic menšího než titul a po vyhraném derby jsou na nejlepší cestě, aby to v téhle sezoně Slavii minimálně zkomplikovali. Časy, kdy sešívky vyhrávaly ligu s obrovským náskokem, jsou podle všeho pryč," napsal šestašedesátiletý odborník ve svém sloupku pro iSport.cz.

300. derby podle jeho názoru opět reflektovalo odlišné trenérské pojetí sparťana Vrby a slávisty Trpišovského. "Vrba se snaží stabilizovat sestavu a mít pevně danou minimálně její osu, zato u Trpišovského tenhle pocit nikdo nemá. Ve Slavii odvedl spoustu skvělé práce, ale teď připomíná kouzelníka, který tahá jména z klobouku. Je jedno, jestli se někomu daří, nebo ne, místo nemá jisté nikdo. Ve finále to dopadá tak, že třeba Stanciu je rád, že hraje pohár ve Velvarech. Proč na Letné nedostal šanci od začátku? Proti svému bývalému týmu byl nažhavený, naopak na sedmnáctiletého Samka toho bylo moc," doplnil na stránkách Sportu držitel zlaté olympijské medaile z roku 1980.

Člen Klubu ligových kanonýrů se vyjádřil i k malému hernímu vytížení reprezentanta Michaela Krmenčíka, jenž zatím na Sinobo Stadium spíše paběrkuje a je pouze stínem obávaného střelce, jímž byl, když z Doosan arény opouštěl Fortuna:ligu. "Záhadnej případ. Nevidíme, jak vypadá v tréninku, ale do Slavie přišel jako reprezentant ze základu. Minuty sbírá hodně pomalu a skoro si říkáte, proč toho kluka vůbec kupovali. Pro Slavii to měla být velká zbraň, jenže během těch pár měsíců v Edenu se tak trochu udusil," podotkl na iSport.cz Vízek.

Pět faktorů, které negativně ovlivňují současnou ne až tak přesvědčivou hru titul obhajující Slavie

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.