Souček už hledí směr Katar: Postoupit na mistrovství světa je pro nás velká motivace

Souček už hledí směr Katar: Postoupit na mistrovství světa je pro nás velká motivace

V březnu to ve velšském Cardiffu českému nároďáku nevyšlo, odveta v Praze je tedy více než na místě. V pátek večer se o to bude na starém známém místě v Edenu pokoušet i šestadvacetiletý středopolař West Hamu United Tomáš Souček.

Ten byl sice v poslední době na klubové úrovni lehce kritizován, že není tak vidět jako v uplynulém ročníku, nicméně on sám se špatně necítí. "Zápasů je opravdu hodně, ale pro to to všichni hrajeme a děláme. Čím víc zápasů, o to lepší pro nás, o to míň se trénuje. Věřím, že budu zase naplno připravený. Fyzicky se cítím dobře. Doufám, že to jen přenesu na hřiště a pomůžu klukům," zaznělo z úst Součka.

I když je díky Lize národů baráž téměř jistá, cílem je konečné druhé místo ve skupině a k tomu je potřeba právě skalp ostrovanů. "Druhá pozice je pro nás všechny velmi důležitá. Zaprvé chceme porazit Wales, abychom opět měli velké sebevědomí, jak jsme ho ukazovali na Euru. Zadruhé může druhá příčka v kvalifikaci ukázat naši kvalitu," uvedl na předzápasové tiskové konferenci bývalý středový hráč Slavie či Liberce.

Výběr Jaroslava Šilhavého sice není kompletní, nicméně hráčské ztráty nejsou tak veliké, jako v září. "Ztráty cítíme, ale zase máme před sebou velký krok to zvládnout i bez těch kluků. Máme plno dalších hráčů, kteří je musí nahradit. Už jsme spolu měli tady pár tréninků, tak věřím, že poskládáme hodně silný tým na to, abychom zápas s Walesem zvládli," přidal klubový svěřenec Davida Moyese.

Světový šampionát v Kataru v roce 2022 je něčím, kde by jeho generace chyběla jen nerada. "Postoupit na mistrovství světa je pro nás velká motivace. Pro většinu z nás bylo i Euro poprvé. Všichni jsme si to zaprvé užili a zadruhé dosáhli velkého úspěchu. Všichni víme, že to samé, nebo ještě ve větším, se může stát na mistrovství světa. Už se to blíží, je to už jen za rok. Je to cíl pro nás všechny se tam dostat a třeba uspět podobně jako na Euru," zakončil čtvrtfinalista letošního Eura.

Proč porazit Wales, skončit na 2. místě a získat 16 bodů? Aby Češi hráli coby nasazení semifinále baráže MS doma!

Zdroj: aktualne.cz