Jeden historický rekord Slavie skončil. Další famózní vršovická série ovšem trvá dál...

Jeden historický rekord Slavie skončil. Další famózní vršovická série ovšem trvá dál...

Česká a ani československá historie nepamatuje v rámci ligové soutěže tak dlouhou sérii bez porážky, jakou předvedla soudobá Slavia na čele s Jindřichem Trpišovským.

Dosavadním rekordem sešívaného "S" bylo 36 duelů bez klopýtnutí z éry Jaroslava Šilhavého, k čemuž došlo mezi lety 2016 a 2017.

Tehdy ještě patřilo maximum Spartě, jež si v letech 1943 až 1946 připsala v ligové soutěži hned čtyřicet utkání bez zaváhání.

Nyní už je rekord v Edenu. Čítá 54 zápasů (41 tříbodových zisků a 13 remízových výsledků) a skončil v neděli 3. října 2021 díky Spartě po takřka 20 měsících, respektive 582 dnech.

Jedna více než solidní slávistická série ovšem pokračuje dál a týká se neporazitelnosti na vlastním vršovickém stadionu.

Pakliže v příštím domácím ligovém klání proti Slovanu Liberec (hraje se 16. 10.) Kuchta, Mandous, Kúdela a spol. neokusí hořkost porážky, na Sinobo Stadium natáhnou sérii již na 54 zápasů bez zaváhání.

Posledním mužstvem, který se v Edenu radoval z plného počtu bodů, byl Jablonec a stalo se tak již 18. srpna 2018, čili před více než třemi lety (tehdy za to mohl bývalý středopolař zelenobílých a současný slávista Tomáš Holeš).

Československý rekord v domácí tvrzi mimochodem patří Spartaku Trnava, který před vlastním publikem v letech 1968 - 1974 neprohrál devětaosmdesátkrát.

Stoch je upřímný: Zřejmě je to moje poslední šance nějak se uchytit a hlavně dát o sobě znovu vědět

Zdroj: slavia.cz