Wales Schicka zdvojoval, ztrojoval. V Kazani to bude podobné, ale mohou tam vylézt další, míní Šilhavý

Wales Schicka zdvojoval, ztrojoval. V Kazani to bude podobné, ale mohou tam vylézt další, míní Šilhavý
OBSAHUJE VIDEO

Češi mají jasno - pakliže si chtějí udržet šanci na druhé místo ve své kvalifikační skupině, v pondělí večer musí porazit Bělorusko, jemuž taky chybí celá řada hráčů...

"Soustředíme se hlavně na sebe a svůj výkon. Určitě vnímáme, že se nám zápas doma proti Walesu moc nepovedl. Teď bychom chtěli navázat na naše předchozí výkony. Řešit to, s jakou sestavou bude hrát soupeř, je někdy zavádějící. Viděli jsme samozřejmě jejich zápas v Estonsku, který prohráli, ale když se hraje do plných, je to pro každého složitější, je nevyjímaje. My se soustředíme na sebe a chceme vyhrát," burcoval kabinu hlavní trenér Jaroslav Šilhavý, jehož slova nabídl web fotbal.cz.

"Jsme si postavení v tabulce vědomi, abychom udrželi naději na druhé místo, musíme jednoznačně vyhrát. Skóre se samozřejmě počítá, ale cítíme respekt k soupeři. Nedávno tady hráli s Walesem, vedli 2:1 a až v poslední minutě dal Bale gól na 3:2. U nás ukázali, že mají velice rychlé hráče. Při každé naší ztrátě byli nebezpeční. S respektem k soupeři chceme jednoznačně vyhrát, pokud by se nám podařilo dát více branek, také bychom byli rádi," přidal český odborník, jenž má v realizačním týmu také Chytrého s Galáskem.

Duel se odehraje na neutrální půdě v Kazani a bez diváků, což není nijak atraktivní. "Nesmíme si to připouštět, i když to není úplně ideální pro fotbalisty, jak pro nás, tak i pro soupeře. Kulisa je hodně důležitá. Musíme na to hráče připravit, aby byli zkoncentrovaní, hlavou na to připravení. Aby se soustředili na svůj výkon a byť bez diváků šli za třemi body," zaznělo z úst devětapadesátiletého kouče.

Sám avizuje vynucené změny. "Přibyly nám absence dalších hráčů, odjel Tonda Barák (kvůli žlutým kartám). Doplnili nás Pavel Bucha, David Pavelka a Filip Nguyen. Může se stát, že i vepředu nastoupíme trochu jinak. Ještě nejsme úplně rozhodnutí, ale změny určitě v pondělí nastanou," přidal bývalý šéf Slavie, Liberce i Jablonce, jenž zároveň věří, že mužstvo využije rozjetého Patrika Schicka mnohem lépe, než tomu bylo proti Walesu. "Víme, že Páťa má teď velkou formu. Bylo to vidět i v Praze. Byť se neprosadil, byl nebezpečný. Soupeř ho zdvojoval, ztrojoval, myslím, že to tady bude podobné. Ale mohou tam vylézt další hráči z toho, že bude větší koncentrace na Páťu. Další ofenzivní hráči se můžou prosadit, budou mít víc prostoru. Mohli jsme s Walesem Páťu ještě víc doplnit, zásobovat ho přihrávkami. Ještě ráno při rozcvičení si to řekneme a vrátíme se k tomu. Věřím, že spolupráce bude lepší," uzavřel na webu repre.fotbal.cz Šilhavý.

Hložek do středu zálohy? Trenéři zvažují i tuto variantu, přestože tým posílí Pavelka s Buchou

 Zdroj: fotbal.cz