Myslím si, že v Kataru to pro mě bude poslední mistrovství světa, vyřkl Neymar. Jaký to má důvod?

Myslím si, že v Kataru to pro mě bude poslední mistrovství světa, vyřkl Neymar. Jaký to má důvod?

Zkušený forvard Neymar se domnívá, že nadcházející světový šampionát v Kataru, který je v plánu v roce 2022, bude jeho poslední šancí na velkou světovou trofej.

I když má exbarcelonský útočník s minulostí v Santosu pořád jen 29 let, na nejvyšší úrovni už operuje 13 let a v roce 2026, kdy se bude konat příští velký turnaj a jemu bude čtyřiatřicet, by už jeho výkonnost nemusela být optimální.

Olympijský vítěz z Rio de Janiera z roku 2016 už má za sebou dvě mistrovství světa. V roce 2014 se musel poroučet v semifinále a o čtyři roky později v Rusku vypadli Kanárci už ve čtvrtfinále.

Jeho výběr aktuálně vévodí tabulce jihoamerické kvalifikace s velkým náskokem šesti bodů na druhou Argentinu. Může za to devět výher a jedna remíza, to vše při celkovém skóre 22:3.

Sám Neymar se na tom podílel šesti brankami v osmi startech. "Myslím si, že Katar bude moje poslední mistrovství světa," uvedl webem sport.aktuality.sk citovaný krajan Alissona, Marquinhose, Casemira, Gabriela Jesuse a spol.

"Vidím to tak, protože si nejsem jistý, jestli pak ještě budu mít mentální sílu vyrovnat se s působením na vrcholné úrovni. Za rok proto udělám maximum, abychom s mou zemí uspěli a splnil jsem si tím největší sen, o němž sním odmalička. Věřím, že to dokážu," zakončil na sport.sk svěřenec kouče Titeho, jenž vládne Brazílii už více než pět let.

Podcast: Velký problém United. Zaslouží si Salah peníze snů?

Zdroj: sport.sk